רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

טיפים ל-®GMAT מילולי

כולנו זוכרים איך למדנו בתיכון את זמני הפועל באנגלית וניסינו לשנן ולהבין את ההבדלים בין present progressive, past perfect ו-past perfect progressive, אבל מעטים מאיתנו זוכרים מהם באמת הזמנים ומה כל אחד מהם אומר. שנים אחרי, נדמה למי שניגש ל-®GMAT מילולי שהמורה לאנגלית מהתיכון חזרה לרדוף אותו, אבל אין סיבה לדאוג! בשביל לצלוח את מבחן ®GMAT לא צריך לזכור את כל המונחים הדקדוקיים, אלא רק כיצד להשתמש בהם נכון.

בשאלות מסוג תיקון משפטים (Sentence Correction) בחלק המילולי של בחינת הג'ימט מופיעים לרוב רק חלק מהזמנים הקיימים באנגלית. לפניכם כמה מזמני הפועל העיקריים שנבחנים בחלק המילולי של ה-®GMAT וכמה טיפים להתמודדות עם שאלות תיקון משפטים. 

זמני פעלים ב-®GMAT

כשניגשים לפתור שאלות ג'ימט שעוסקות בזמני הפועל, יש לזכור שהפעלים במשפט צריכים להתאים לזמן (tense) במשפט. כולנו יודעים ש-present tense מתאר משהו שקורה עכשיו וש-future tense מתאר משהו שיקרה בעתיד, אבל באנגלית יש עוד כמה זמנים שהם חשובים לא פחות עבור מבחן ג'ימט.

הנה הזמנים המרכזיים המופיעים ב-®GMAT:

הזמן  (tense) דוגמא לשימוש בזמן הסבר
Present Perfect

"I have played the piano for many years"

"He has visited us many times"

תמיד יופיע בצורת have/has עם פועל בזמן עבר. מתאר פעולה שהתחילה בעבר וממשיכה להווה או פעולה שקרתה בזמן לא מוגדר בעבר.
Past Perfect "Before he left for the party, Miguel had talked with his father for two hours"
תמיד מופיע בצורת had+פועל בעבר. משתמשים בזמן הזה כשיש שתי פעולות במשפט. הוא מתאר פעולה שהתחילה ונגמרה בעבר.
Present Progressive "I am preparing for a standardized test
מופיע עם הפועל to be בזמן הווה (I am, he is, you are) לצד הפועל עם סיומת ing. מתאר פעולה שקורית ברגע זה.

שאלות תיקון משפטים (Sentence Correction) כוללות משפט עם כמה פעלים אפשריים, בזמנים שונים, מהם יש לבחור את המתאים. עליכם לוודא שזמני הפעלים יוצרים סדר אירועים הגיוני במשפט. אם כל האירועים קרו באותו זמן, כולם יופיעו באותו tense. אם לא, עליכם לתקן את הניסוח כך שזמן הפעלים הוא נכון.

שאלות לדוגמא

בסרטון הבא תוכלו לשמוע הסבר על זמני פעלים במבחן ®GMAT ולצפות בכמה שאלות לדוגמא והסברים שממחישים כיצד יש לגשת לשאלות מסוג זה ביום המבחן.

טיפים נוספים שיעניינו אותך:

רוצה לשמוע עוד על GMAT?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין
סגור
a
X