רוצה לשמוע עוד על פסיכומטרי?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

לימודי חשבונאות

בשנים האחרונות אנו עדים לביקוש הולך וגובר של רואי חשבון. לימודי חשבונאות או תואר ראשון בחשבונאות מקנים לסטודנטים דרכי חשיבה נכונים בתחומי המיסוי והחשבונאות, כמו גם הבנה מעשית של שיטת המיסוי בישראל. מטרת לימודי חשבונאות היא להכשיר עובדים בתחום ראיית חשבון. הכשרה זו מתבצעת באמצעות לימודי חשבונאות, ביקורת חשבונות, מדעי הניהול, חוק משפט ומסים ועוד. 

על מנת להיהפך לרואה חשבון בישראל, על המועמד לענות לשלושת הקריטריונים הבאים: הצלחה במבחני ההסמכה מועצת רואי חשבון; פרקטיקה של שנתיים; גיל 23 ומעלה.

כיום, קיימות שתי אפשרויות למסלולי לימודי ראיית חשבון בישראל: לגשת באופן עצמאי למבחני מועצת רואי החשבון, או להירשם ללימודי תואר ראשון בחשבונאות, לימודים לתואר ראשון בכלכלה או לימודי מנהל עסקים עם התמחות בחשבונאות.

הלומדים במוסד להשכלה גבוהה לתואר בחשבונאות פטורים מ-13 מתוך 15 המבחנים של מועצת רואי החשבון. את שני המבחנים האחרונים יהיה עליהם להשלים לאחר שנות הסטאז' ושנת ההשלמה.

לאחר שלוש שנים של לימודי חשבונאות, מתחילים הסטודנטים בסטאז' האורך שנתיים. לאחריו, הם ממשיכים בשנת לימודים נוספת, שמכסה נושאים שלא נלמדו במהלך התואר הראשון בחשבונאות. שנת השלמה זו מכינה את הסטודנטים לשני המבחנים שיהיה עליהם לעבור בסופה.מי שצולח את המסלול הארוך הזה מוכר כרואה חשבון מוסמך.

אפשרות נוספת בלימודי חשבונאות היא קורס יועצי מס

כמה פסיכומטרי צריך ומה סיכויי הקבלה שלי? – לחץ כאן לטבלה המלאה

לחזרה  לדף מקצועות לתואר ראשון

X