בגרות אקסטרני

ישנם שני מסלולי בגרויות: בגרות אינטרנית ובגרות אקסטרנית, ההבדל ביניהם בא לידי ביטוי תחת הרשות האחראית על התלמיד. תלמידים השייכים למסלול בגרות אינטרנית נמצאים תחת אחריות בית הספר התיכוני בו הם לומדים, זאת בעוד תלמידים השייכים למסלול בגרות אקסטרני נמצאים תחת השלוחה ללימודים אקסטרניים של משרד החינוך- באופן ישיר.

ההבדל העיקרי של בגרות באקסטרני לעומת בגרות באינטרני הוא שבמהלך לימודי בגרות באקסטרני לא תדרשו ללמוד מקצועות מסויימים מתוך מסלולי ההרחבה, כדוגמת ביולוגיה או פסיכולוגיה אשר דורשים עבודת מחקר מסכמת המתקיימת בבתי הספר התיכוניים. הבדל נוסף שניתן למצוא הוא שתלמידים אקסטרניים ניגשים למבחנים הארציים בלבד- כלומר מבחני הבגרות במקצועות הליבה: מתמטיקה, אנגלית, לשון והבעה, היסטוריה.

כיצד תדע אם עליך לבצע בגרות אקסטרני או בגרות באינטרני?

על מנת להשתייך לשלוחה ללימודים אקסטרניים, עליכם להיות תלמידים שלא ניגשו לאף בחינת בגרות בבית הספר התיכוני בו למדתם. אם ניגשתם בעבר לבחינת בגרות- תהיו משוייכים לבית הספר התיכוני בו התקיימה בחינה זו. כך שכאשר תרצו להשלים את תעודת הבגרות או לשפר אותה, יהיה עליכם לבדוק להיכן אתם משוייכים.

האם כדאי לי לעבור לבגרות אקסטרני?

לא כולם מתאימים ללמידה במערכת החינוך, כלומר בבתי הספר התיכוניים המכונים אינטרניים. תלמידים רבים מרגישים כי צוות ההוראה לא מבין אותם, לא מסתדרים עם מערכת החינוך והתנאים הנוקשים של התיכון, או סובלים מהפרעות קשב וריכוז שלא מקבלות את המענה הדרוש במסגרת האינטרטית.

אולם, אין זה אומר שעליכם לוותר על סיום 12 שנות הלימוד וקבלת תעודת בגרות. בגרות באקסטרני יכולה להיות הפתרון המתאים לכם. זאת משום שהיא מתמקדת במסגרת לימודים גמישה יותר, יחס אישי של המורים וסיוע במציאת פתרונות יצירתיים במידה ונתקלתם בבעיה. באופן כללי מסגרת הלימודים האקסטרנית היא גמישה יותר – ומטרתה לסייע לתלמיד לסיים את 12 שנות הלימודים. חשוב לסיים את תעודת הבגרות, אם אתם לא רוצים להפוך המבורגרים לשארית חייכם.

גם אם סיימתם 12 שנות לימוד, אך ללא תעודת בגרות, או שאתם מעוניינים לשפר את תעודת הבגרות תוכלו לעבור למסלול לימודים אקסטרניים – הדבר כמובן מצריך ייעוץ, אך אנו בקידום בגרויות נמצאים כאן עבור לבחון את מצבכם ולהמליץ לכם על דרכי הפעולה היעילות ביותר עבורכם.

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך:

ניווט בכתבה

פוסטים נוספים בנושא​

שיתופי פעולה

למה צריך השלמת בגרויות?

פורומים ראשי

קורס בגרות בקידום

דף תכנית גפן - מתמטיקה לבגרות

בגרות במתמטיקה

יש לך שאלה?

רוצה להתייעץ עם מורה מנוסה? הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂

פוסטים נוספים בנושא​

הפורום ששווה יותר

אם יש לך שאלה כלשהי ובא לך להתייעץ עם מורה מנוסה, הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂
ניתן להעלות אליו כל שאלה שעולה על דעתך (בנושאים מקצועיים, כן? אנחנו פחות טובים במתכונים לעוגות שוקולד…) ואחד מהמורים שלנו ייתן לך את התשובה הטובה ביותר במהרה.

עד 40% הנהחה קורסי בגרות בקידום
עד 40% הנחה קורסי בגרות קידום svg מובייל

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

אני רוצה להיות חלק ממשפחת קידום

העלאת קורות חיים

קורות החיים נשלחו בהצלחה!

הוספת קובץ

הוספת המלצה על מורה

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר

הוספת המלצה לגפ"ן

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר