למה צריך השלמת בגרויות?

השלמת בגרויות נדרשת במקרים רבים עקב חוסר יכולתו של התלמיד להתמודד עם המסגרת המסוימת של הלימוד העל-תיכוני. תלמידים רבים אינם בהכרח מסתדרים עם המערכת העל תיכונית הקיימת ועם דרישות הלימוד שמציב משרד החינוך לתלמידים השונים. בין אם בגלל חוסר בהשקעה, בזמן או בשלל סיבות, לעיתים איננו מסיימים את כל מקצועות החובה ומשיגים את תעודת הבגרות הנכספת, על אף שאין הדבר מעיד בכלל על הפוטנציאל של אותו אדם, הוא יכול למעשה להיות משמעותי בהחלט כאשר אנחנו מעוניינים להתחיל קריירה או ללמוד לתואר ראשון.

תעודת בגרות היא כיום דרישת סף כמעט עבור כל מקצוע שבו תרצו לעבוד, ולא ניתן לגשת לתואר ראשון במידה ולא השגתם את תעודת הבגרות המלאה, לכן יש צורך בהשלמת בגרויות בכדי לצאת ולהצליח.

בזמן התיכון יכול להיות שפחד מסוים ממקצוע או הלחץ שנוצר בזמן הלימודים הביא להסתכלות כלפי המבחן והשיעורים בצורה הנותנת משקל רב יותר ללחץ ולעיתים אלו מוביל אותנו לפחד ולהיכשל במקצוע מסוים, כאשר רבים מספרים כי הם פשוט אינם טובים במתמטיקה, או שלא הסתדרו עם תנ"ך בזמן התיכון, אך כאשר תגיעו ותנסו להשלים בגרויות לאחר התיכון, ובצורה המאפשרת לכם יד חופשית ללמוד כיצד שאתם רואים לנכון, בעזרת מורים איכותיים וחומר לימוד אדפטיבי ומתקדם, וללא הלחץ הכיתתי והתחרותיות שלעיתים מאפיין את התיכון, תראו כי השד לרוב אינו נורא כל כך. בעזרת לימוד נכון תוכלו להשיג ציונים שלא יכולתם לחלום עליהם בזמן התיכון.

מתי לעשות השלמת בגרויות?

השלמת בגרויות היא דבר שחייב לעשות בכדי להתקדם בלימודים ובקריירה, אך פעמים רבות תגלו כי דעתכם על המקצוע שלמדתם תשתנה באופן דרסטי כאשר תנסו ללמוד אותו שוב, כשאתם מבוגרים יותר ועם כלים מתאימים.  לאחר שתגלו כי הרמה שנדרשת ממכם אינה בלתי אפשרית, ושניתן לעבור את הבגרויות עם ציונים גבוהים, תוכלו להתעמת עם החשש שרבים פיתחו מהבגרות במתמטיקה או מהבגרות באנגלית במהלך השנים.

תהליך השלמת הבגרויות יכול להיות סגירת מעגל לתקופת התיכון, שבה העדפנו ללכת לים ולבלות במקום לשבת וללמוד לקראת הבגרויות. במקרים רבים, תלמידים אשר בזמן לימודי התיכון היו יכולים להגיע רק עד רמה מסויימת תחת המסגרת הלימודית הנוקשה והדורסנית של בית הספר התיכון, מגלים כי הפוטנציאל שלהם גדול ויש בהם יכולות אשר נחבאו מעיניהם בעקבות שיטת לימוד שאינה מתאימה להם.

חשוב לדעת כי גם ציון פסיכומטרי גבוה אינו מהווה תחליף לתעודת בגרות מלאה בזמן הגשת מועמדות לתואר ראשון, והתעודה היא דרישת סף של רוב המוסדות האקדמיים לתואר ראשון, ולכן גם אם הוצאתם ציון גבוה במבחן הפסיכומטרי, אין זה אומר שבכך הסתיימה עבודתכם. בדקו את הזכאות שלכם לתעודת בגרות והחליטו האם גם אתם צריכים השלמת בגרויות.

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך:

ניווט בכתבה

פוסטים נוספים בנושא​

פורומים ראשי

קורס בגרות בקידום

דף תכנית גפן - מתמטיקה לבגרות

בגרות במתמטיקה

דף מקצוע מרובה קורסים - ספרות

בגרות בספרות

יש לך שאלה?

רוצה להתייעץ עם מורה מנוסה? הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂

פוסטים נוספים בנושא​

הפורום ששווה יותר

אם יש לך שאלה כלשהי ובא לך להתייעץ עם מורה מנוסה, הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂
ניתן להעלות אליו כל שאלה שעולה על דעתך (בנושאים מקצועיים, כן? אנחנו פחות טובים במתכונים לעוגות שוקולד…) ואחד מהמורים שלנו ייתן לך את התשובה הטובה ביותר במהרה. 

עד 40% הנהחה קורסי בגרות בקידום
עד 40% הנחה קורסי בגרות קידום svg מובייל

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

אני רוצה להיות חלק ממשפחת קידום

העלאת קורות חיים

קורות החיים נשלחו בהצלחה!

הוספת קובץ

הוספת המלצה על מורה

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר

הוספת המלצה לגפ"ן

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר