רוצה לשמוע עוד על השלמת בגרויות?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

שיפור בגרויות

"שיפור בגרויות זה לא בשבילי", "אני, את התיכון שלי כבר סיימתי!", "מה זה משנה כמה תקבל בבגרות, העיקר לסיים עם תעודת בגרות מלאה". 

המשפטים הללו נזרקו לכל עבר במהלך לימודי התיכון של רבים מאיתנו. בזמן תיכון, רבים מאיתנו חושבים רק על לסיים את המסגרת הלימודית ולצאת לקראת החיים שמחכים לאחר מכן, בין אם זה צבא או לימודים, ולא מייחסים חשיבות גדולה ללימודים, בין אם זה במהלך השיעורים ובין אם במהלך המבחנים עצמם.

במיוחד כאשר בזמן שניגשים לבגרויות בתיכון, הציון מורכב מציון ההגשה ולא רק מציון המבחן, קשה לחלקנו להשקיע את מיטב מרצנו בזמן שנות העשרה שלנו בלימודים, והציון הסופי שלנו בבחינות הבגרות לעיתים אינו משקף את הפוטנציאל שלנו במקצועות הנלמדים. רק לקראת ניסיון קבלה לתואר ראשון, כאשר אנחנו נמדדים לפי ממוצע הבגרויות שלנו בזמן הגשת המועמדות, אנחנו מבינים שלתעודת הבגרות ישנה חשיבות גדולה, אך לממוצע הבגרויות ישנו חשיבות אף גדולה מכך.

בכדי להגיע לציוני הבגרות הרצויים לקבלה לפקולטה ולמוסד האקדמאי שבו תרצו ללמוד, יש לעיתים רבות צורך בתהליך של שיפור בגרויות לאחר לימודי התיכון. 

מתי צריך לשפר בגרויות?

בכדי להתקבל לתואר ראשון, כל מוסד אקדמאי מציב רשימות דרישות סף שעל המועמד להגיש בכדי להתחיל את תהליך של קבלה ללימודים. באוניברסיטאות הדרישות הללו מורכבות מציון סכם של מבחן הפסיכומטרי וממוצע הבגרויות, כאשר בכל אוניברסיטה ישנם גם פקולטות שמציבות סטנדרטים שונים בפני המועמדים. בגלל התחרות הרבה על מקומות במקצועות מבוקשים, והחשיבות שיש למוסד הלימודי ולמקצוע הנלמד לתואר ראשון, רבים מהמועמדים מגלים כי ציוני הבגרויות שלהם אינם מאפשרים להם להתקבל, ובעקבות כך מתחילם לעשות שיפור בגרויות, ולגשת מחדש למבחני בגרות שהציונים שלהם משמעותים לממוצע הכללי או לתנאי הסף של המקצוע כמו למשל בחינת בגרות באנגלית או הבגרות במתמטיקה.

לדוגמא, מקצועות ריאלים באוניברסיטאות דורשים מהמועמדים רמת לימוד של 4-5 יחידות לימוד במתמטיקה עם ציון מינימלי מסוים, ותלמידים אשר למדו 3 יחידות לימוד בזמן התיכון לא יוכלו להגיש מועמדות במידה ולא שיפרו את ציוני הבגרות שלהם. בנוסף לשיפור הבגרויות, הוספה של בגרות מוגברת נוספת יכולה להשפיע על הממוצע באופן מהותי ולסייע לכם להתקבל ללימודים שעליהם חלמתם.

מי שמעוניין לשפר בגרויות כבר מבין את החשיבות של מבחני הבגרות, ולכן אנחנו בקידום בגרויות מאפשרים לכם קורסים שמותאמים ללוח הזמנים וליכולות של כל תלמיד ומאפשרות לכם ללמוד בצורה אופטימלית, מה שלעיתים לא מתאפשר בזמן לימודי התיכון.

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הסיבה לשיפור בגרויות, השלמת בגרויות אקסטרנית - קידום בגרויות

X