בחינות בגרות

רוצים לדעת כיצד מחושבים ממוצע ציוני בחינות הבגרות? מתי ניתן להיבחן? כיצד נרשמים לבחינות בגרות וכמה זה עולה? היכן ניתן לצפות בבחינות עבר וכן לראות את פתרונן? מה השתנה והתחדש בשאלונים ובהוראות משרד החינוך? הגעתם למקום הנכון!

ההכנה וההצלחה בבחינת בגרות כזו או אחרת אינה תלויה בידיעת החומר בלבד אלא בהבנת המערכת הגדולה יותר בה הבחינות הבגרות מתקיימות. מידע שימושי זה מחזק את התלמיד לקראת המבחן ועוזר בתכנון אסטרטגיות למידה ובחירת מסלול הלימוד. כך לדוגמא יש להבין מהם תנאי הסף של לימודים במוסדות להשכלה גבוהה, להכיר את המונחים ואף להיוודע לספרים הרלוונטיים להעשרה ולהכנה הטובה ביותר. בפשטות – ככל שתדעו יותר תוכלו להצליח יותר.

למאגר בחינות בגרות ופתרונות >> לחץ כאן

מדוע חשוב לקבל תעודת בגרות טובה?

בחינות בגרות משמשות ככרטיס הכניסה שלכם לעולם האקדמיה בפרט, אך גם לעולם המקצועי בכלל. במציאות של ימינו, על מנת לפתח קריירה וכן להצליח לכבוש את עולם העבודה, יש צורך מינימאלי בתעודת בגרות. כמובן שהצעד הבא לאחר שיפור או השלמת הבגרויות, כדאי ומומלץ להירשם למוסד אקדמי, כגון אוניברסיטה או מכללה, לצורך לימודי תואר ראשון או לימודי תעודה שיספקו הכשרה מקצועית עבורכם שבאמצעותם תוכלו להיכנס לעולם העבודה במהירות וביעילות.

נהלי הרשמה לבגרויות 2024 – כאן

מאז ומתמיד, תעודת בגרות טובה מהווה קריטריון עבור קבלה למוסדות ההשכלה הגבוהה, ולאחר הרפורמה בבגרויות, משקלן היחסי בתנאי הכניסה אף גדל ולכן הן מקבלות חשיבות גדולה יותר.  משום כך, אנו בקידום, מבינים את המשמעות של הצורך שלכם בהצלחה ולכן, פיתחנו את שיטות הלימוד המתקדמות ביותר, עם צוות המורים המנוסים, תוך שימוש בטכניקות לימוד חדשניות ומתקדמות שיובילו אותכם להצלחה ויעזרו לכם להוציא את המקסימום האפשרי בבחינות, בעזרת קורסי ההנה המתקדים ביותר בארץ!

מידע שימושי על בחינת בגרות

אחד הקשיים בהשלמה ושיפור הבגרויות אחרי התיכון הוא דווקא טכני מאוד – כבר לא נמצאים בבית הספר שטורח לארגן וליידע את התלמידים בכל הנושאים הקשורים לבגרות. זה אמנם נשמע מעט מוזר, אך מידע טכני ושימושי יותר לעיתים מאוד לא נגיש ומקבל מקום משני ביחס לשאלות תוכניות הקשורות לחומר הנלמד בבחינות הבגרות. מידע זה לא נמצא בצורה מרוכזת ונוחה ויש להשקיע זמן רב בחיפוש המידע המפוזר ברשת ובמוסדות שונים. רבים נתקלים בחוסר נגישות למידע בסיסי ושימושי כגון מועדי בחינות הבחינות, תהליכי רישום ועוד.

בנוסף, הרבה מהמידע הזה צף בפורומים ואתרים שונים ולא תמיד ברור האם המידע מדויק ומעודכן ואף לעיתים ישנן סתירות מבלבלות אף יותר. לכן חשוב מאד לקבל מסגרת מאחדת שתרכז עבורכם את כל המידע הרלוונטי ותנגיש אותו בצורה שנוחה לכם. אגף הבחינות של משרד החינוך אחראי על ניהול מערך בחינות הבגרות בדומה לאופן שבו המרכז הארצי לבחינות והערכה אחראי על בחינת הפסיכומטרי.

דוגמאות לבחינות בגרות ופתרונות במקצועות המובילים מכל הזמנים:

שם בחינת הבגרות
בחינת בגרות באנגלית
בחינת בגרות בהיסטוריה
בחינת בגרות בגיאוגרפיה
בחינת בגרות במתמטיקה
בחינת בגרות באזרחות
בחינת בגרות בפיזיקה

אנו ברשת קידום בגרויות מבינים שיש לכם הרבה מאוד שאלות בקשר לבחינות הבגרות, ולכן אנו משקיעים מאמצים והנגשת מידע בצורה מרוכזת ונוחה. כאן תוכלו למצוא את כל המידע השימושי הקשור לבחינת בגרות, מבנה הבחינה וכן כיצד יש ללמוד ולהיערך לקראתה. אנו מעדכנים את המידע באופן תמידי ודואגים לספק את כל מה שאתם צריכים לדעת לקראת בחינת הבגרות. בנוסף לכל המידע שניתן למצוא כאן, אנו בקידום זמינים בפני התלמידים שלנו ואנשים המעוניינים לקבל מידע נוסף ומוכנים לענות על כל שאלה.

אנחנו מזמינים אותכם להמשיך לגלוש באתר ולקרוא עוד על מועדי הבחינה, מבנה הבחינה במקצועות השונים ואפילו להשתמש במחשבון שלנו לחישוב ממוצע הציונים שלכם! יש לכם עוד שאלות או שאתם מתעניינים באחת מהקורסים של קידום? השאירו פרטים באתר והנציגים שלנו יחזרו אליכם בהקדם וישמחו לעזור, או שתוכלו להתקשר אלינו לטלפון 2055*.

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך:

ניווט בכתבה

פוסטים נוספים בנושא​

דף-תכנית-גפן---פסיכומטרי-לתיכונים

טיפים יעילים להכנה לבחינה הפסיכומטרית עבור מועמדים לעתודה אקדמית

דף ראשי של פסיכומטרי פתרונות

חיסכון או בזבוז? כיצד לבחור נכון את דרך הלימוד לפסיכומטרי?

מבחן אמירנט

פורום פסיכומטרי

קורס פסיכומטרי – פרונטלי, און ליין או היברידי

יש לך שאלה?

רוצה להתייעץ עם מורה מנוסה? הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂

פוסטים נוספים בנושא​

הפורום ששווה יותר

אם יש לך שאלה כלשהי ובא לך להתייעץ עם מורה מנוסה, הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂
ניתן להעלות אליו כל שאלה שעולה על דעתך (בנושאים מקצועיים, כן? אנחנו פחות טובים במתכונים לעוגות שוקולד…) ואחד מהמורים שלנו ייתן לך את התשובה הטובה ביותר במהרה.

עד 40% הנהחה קורסי בגרות בקידום
עד 40% הנחה קורסי בגרות קידום svg מובייל

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

אני רוצה להיות חלק ממשפחת קידום

העלאת קורות חיים

קורות החיים נשלחו בהצלחה!

הוספת קובץ

הוספת המלצה על מורה

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר

הוספת המלצה לגפ"ן

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר