בגרות בהיסטוריה

הבגרות בהיסטוריה מקנה לנבחנים בה 2 יחידות לימוד, היא מחולקת ל-2 שאלונים: היסטוריה א' והיסטוריה ב', כאשר החלק הראשון מהווה 40% מהציון הסופי והחלק השני את 60% הנותרים. הבגרות בהיסטוריה היא אחת מבגרויות החובה ולא ניתן לקבל תעודת בגרות ללא ציון עובר במקצוע.

על הבגרות בהיסטוריה:

הבגרות בהיסטוריה נחשבת לבגרות שאינה פשוטה לרבים מהתלמידים, בעיקר בגלל הצורך בשינון של תאריכים ושימוש בזיכרון, בשונה מבגרויות הדורשות הבנה. עם זאת, הלימודים לבגרות בהיסטוריה מאוד מאתגרים וחשובים, וכאשר לומדים לבגרות ניתן לגלות פרטים היסטוריים מרתקים, ואנחנו בקידום בגרויות מאמינים שבלימודי היסטוריה הכל תלוי בצורה שבה החומר מועבר לתלמידים, ושכל סיפור ומאורע היסטורי יכול להיות אינפורמטיבי ומהנה.

בגרות בהיסטוריה א':

חומר הלימוד של הבגרות בהיסטוריה א' מתמקד בתקופה שבין 1870-1920, ועוסק בלאומיות, ימי הביניים ותקופת בית שני. בפרק הראשון של הבחינה תצטרכו להשיב על 2 שאלות מתוך 4 בנושאי הלאומיות בישראל ובעמים, ובפרק השני יש להשיב על 2 שאלות מתוך 3 בנושאי ימי הביניים או תקופת בית שני.

בגרות בהיסטוריה ב:

חומר הלימוד של הבגרות בהיסטוריה ב' מתמקד בתקופת השואה ובתהליך ההקמה של מדינת ישראל, כאשר קיימת התייחסות ב-2 חלקי הבחינה הן לאירועים הנוגעים למדינת ישראל וליהודים ברחבי העולם והן לאירועים בינלאומיים משמעותיים שהתרחשו בתקופות אלו. הבגרות מחולקת ל-4 פרקים: המשטר הטוטאליטרי, מלחמת העולם השנייה, הקמת המדינה ומלחמת העצמאות ועלייה במדינת ישראל. בסך הכל על התלמידים לענות על 4 שאלות.

הבגרות בהיסטוריה אינה חייבת להיות רק תמהיל של תאריכים ואירועים, אלא יכולה וצריכה להיות אחת הבחינות שהכי מהנה ומעניין ללמוד אליהן, והחשיבות של ידיעת ההיסטוריה אינה מוטלת בספק, ולכן עדיף שתהנו תוך כדי הלימודים עם המדריכים של קידום בגרויות.

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך:

ניווט בכתבה

פוסטים נוספים בנושא​

שיתופי פעולה

למה צריך השלמת בגרויות?

פורומים ראשי

קורס בגרות בקידום

דף תכנית גפן - מתמטיקה לבגרות

בגרות במתמטיקה

יש לך שאלה?

רוצה להתייעץ עם מורה מנוסה? הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂

פוסטים נוספים בנושא​

הפורום ששווה יותר

אם יש לך שאלה כלשהי ובא לך להתייעץ עם מורה מנוסה, הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂
ניתן להעלות אליו כל שאלה שעולה על דעתך (בנושאים מקצועיים, כן? אנחנו פחות טובים במתכונים לעוגות שוקולד…) ואחד מהמורים שלנו ייתן לך את התשובה הטובה ביותר במהרה. 

 

עד 40% הנהחה קורסי בגרות בקידום
עד 40% הנחה קורסי בגרות קידום svg מובייל

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

אני רוצה להיות חלק ממשפחת קידום

העלאת קורות חיים

קורות החיים נשלחו בהצלחה!

הוספת קובץ

הוספת המלצה על מורה

אני מאשר/ת שימוש בהמלצה שהזנתי לפרסום בערוצים השונים של קידום. פירוט הסכמה

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר

העלאת תמונה להמלצה

הוספת המלצה לגפ"ן

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר

העלאת תמונה להמלצה