רוצה לשמוע עוד על פסיכומטרי?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

סימולציות פסיכומטרי והמרתון

תקופת המרתון בקורס היא תקופה לחוצה, מתישה וכנראה החשובה ביותר בקורס ובחיים הפסיכומטריים שלנו בכלל. אחרי שפתרתם עשרות סימולציות פסיכומטרי אתם כבר מרגישים כמו רץ מרתון. כל רץ מרתון יודע שאמנם ריצת מרתון נראית כמו פעילות שחוזרת על עצמה שעות, אבל למען האמת יש חשיבות רבה מאוד לפרטים הקטנים ולתכנון מקדים דקדקני.

צפו במדריך קידום, משה גלילי, נותן טיפים חשובים על איך לעשות סימולציות ולהתכונן בצורה הטובה ביותר בתקופת המרתון. הטיפים של משה כתובים גם למטה ומחולקים לפרקים לנוחיותכם. 

סדר היום במרתון

סדר היום שלנו במהלך המרתון חייב להיות נושא שמתוכנן בקפידה. הבחינה לרוב נערכת בשעה 9 וחצי בבוקר. אנחנו, אנשים צעירים, פעילים, לא מגיעים לשיא הפעילות שלנו בשעה 9 וחצי בבוקר. לכן, אנחנו צריכים להשתדל שבשבועות שלפני הבחינה העניין הזה ישתנה. כדאי להקפיד על שעת השכמה מוקדמת, ארוחת בוקר טובה ולקראת השעה 9 כבר לצלול לתוך הספרים.

מה עושים במהלך היום?

בחינות הסימולציה הן הפעילות החשובה ביותר שתגזול מאיתנו הכי הרבה זמן במהלך המרתון. מטרתן של הבחינות היא לדמות עבורנו את החוויה שנעבור ביום הבחינה. משך כל בחינה הוא 3 שעות ו-20 דקות והיא מורכבת מ-8 פרקים בנושאים שונים, מה שמאפשר לנו להתנסות בתרגול מעורב בנושאים שונים, בלחץ הזמנים ולבחון גם את ידיעותינו וגם את ההתמודדות שלנו עם לחץ הזמנים.

חשוב לדעת כי למרות שבחינות סימולציה הן פעילות חשובה, כדאי לא להרבות בהן יתר על המידה. כל סימולציה היא פעילות ארוכה ומתישה, פיזית ונפשית. לכן לעשות 2 סימולציות ביום זה רעיון רע וגם סימולציה אחת בכל יום אינה רעיון מומלץ עבור רובנו.

יש שאלות שלא הספקתם?

בתקופת המרתון רודפות אותנו כל השאלות שלא הצלחנו לפתור בשבועות האחרונים. חשוב לדעת שאנחנו לא נתרגל שאלות רק משום שהן נמצאות בספרים. הדרך לדעת האם אנחנו זקוקים באמת לתרגול נוסף בנושא מסוים היא על סמך תחקור מדויק של בחינות הסימולציה. אם נגלה כי בנושא מסוים אנחנו טובים יכול להיות שאין צורך לתרגל אותו עוד.

בין סימולציה לתרגול

בין בחינה לבחינה ובין תרגול לתרגול חשוב לא להזניח את משימת החזרה. חשוב לחזור על כל הדגשים הקטנים בספרים ובעיקר במחברת שלנו. כל דגש קטן חייב להיות ברור במאת האחוזים. כמובן שלא נשכח לעשות חזרה גם על אוצר המילים: לא נרצה שמילה שכבר שיננו בהצלחה בורחת לנו מהראש.

מה לא לעשות בתקופת המרתון?

קל לומר ויותר קשה לבצע, אבל חשוב מאוד להבין כי לחץ מיותר פוגע בנו. אנחנו צריכים להשתדל לא להיכנס ללחץ מיותר. איך עושים את זה?מרתון איכותי יכול לעזור לנו להשיג שיפור ניכר, אבל התהליך הזה יהיה מתון, הדרגתי ואיטי. לא כדאי לבחון בכל בוקר כיצד השתפרתי ביחס לבחינה שעשיתי לפני יומיים, וגם לא כדאי לבחון את ההתקדמות שלי ביחס להתקדמות של חבריי. זה פשוט לא רלוונטי, מלחיץ ופוגע בי.

תלמיד שמגיע לבחינה הפסיכומטרית רגוע - יצליח בה יותר.

טיפ אחרון לסיום:

בתקופת המרתון אנחנו עובדים קשה הרבה יותר. אנחנו יושבים בבית, מזיעים ולפעמים שוכחים את המדריכים שלנו. אנחנו כאן בשבילכם בכל שאלה ובכל דילמה. כדאי לנצל את המדריכים שלכם. יש לנו ניסיון ואנחנו רוצים לחלוק אותו אתכם.

שיהיה מרתון מוצלח ולכו תצטיינו!

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

X