רוצה לשמוע עוד על פסיכומטרי?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

לימודי שיווק ויחסי ציבור

נהוג לאפיין את התרבות המערבית כתרבות צריכה. חברות שונות מציעות מוצרים שונים בכדי שהלקוחות יקנו אותם, הצריכה תמידית הזו נחשבת כחלק בלתי-נפרד מהתרבות. בנוסף לכך, לכל אדם בעולמנו קיימת פרסונה ציבורית אותה הוא מתחזק באופן יומיומי. פרסונה זו הינה מרכיב בלתי-נפרד מחיינו והיא משפיע באופן ישיר על סיכויי ההצלחה שלנו בתחומים שונים.

התחום שהכי קל להדגים זאת באמצעותו הינו עולם העבודה. בעולם זה אנו שואפים להתנהג בצורה מסוימת אשר מציגה אותנו באור חיובי אל מול עמיתינו לעבודה, המנהלים והלקוחות. ככל שאנו נמצאים במצב של תקשורת נרחבת יותר עם אנשים סביבנו, כך פרסונה  ציבורית זו הינה חשובה יותר להצלחתנו.

שיווק

השוק החופשי של העולם המערבי רווי במוצרים ושירותים שונים. גם במידה ונשיק את המוצרים/שירותים הטובים והמיוחדים ביותר, סביר להניח כי לא ננחל הצלחה, אלא עם נשווק אותם באופן נכון. המטרה בשיווק הינה נרחבת, אך ניתן למקד אותה בכך שאנשי השיווק עוסקים בעיקר בפעולות שמטרתן שכנוע לקוחות לרכוש את מוצריו, או שירותיו של הארגון אשר בעבורו הם עובדים.

ניתן ללמוד תואר בשיווק במגוון מוסדות אקדמאיים שונים. במידה ואתם לומדים אותו במסגרת אוניברסיטה מסוימת, שיווק הינו אחד הנושאים אשר ניתן ללמוד תחת תואר כללי בתקשורת. במידה ואתם מעוניינים ללמוד את הנושא באופן ממוקד יותר, עם מעט ואף ללא כל תכני תקשורת אחרים, ניתן לפנות למכללות ברחבי הארץ אשר מציעות תואר פרטני בשיווק.

יחסי ציבור

יחסי ציבור, או בקיצור יח''צ, הינו תחום אשר נועד לנהל באופן מקצועי את הפרסונה הציבורית של אדם, או ארגון מסוים כלפי הציבור הרחב.

מדובר בתחום רחב אשר כולל עבודה שוטפת ובלתי נגמרת של תחזוקה אפקטיבית, זאת יחד עם קמפיינים ממוקדים אשר מטרתם הינה לפעול באופן נקודתי לשיפור או לשמירה על המוניטין. תחום דומה ליחסי ציבור שלעיתים מתייחסים אליו באופן זהה הינו תחום הדוברות. לדוגמא, דובר צה''ל, או דובר של חברה בינלאומית כגון אינטל.

גם במקרה זה, במידה ופונים ללימודים באוניברסיטה, תחום היח''צ נלמד תחת תואר כללי בתקשורת. לרוב, תחום היח''צ יילמד בסדנאות ממוקדות במהלך התואר הראשון וסטודנטים אשר ישאפו להעמיק ולהתמחות בתחום, ילמדו אותו בתואר השני.

לימוד של תכני שיווק ויחסי ציבור מקנה ללומדים אותו יכולות ממוקדות הנוגעות לקידום מוניטין של ארגונים, מוצרים או אנשים מסוימים.

בחזרה לעמוד מקצועות לתואר ראשון

X