רוצה לשמוע עוד על פסיכומטרי?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

מתלבטים? כל מה שצריך לדעת לפני שבוחרים קורס לפסיכומטרי

אנחנו לא רוצים להיות דרמטיים מדי, אבל להחלטה האם לעשות קורס פסיכומטרי, ובפרט לבחירה במכון לימוד ספציפי, יש השפעה ניכרת על העתיד שלכם. כמובן שניתן לעשות את הקורס מספר פעמים, במידה ולא קיבלתם את התוצאה הרצויה מבחינתכם, אולם מדובר בהשקעה כספית לא מבוטלת ובבזבוז זמן משווע.

אומנם, חשוב לקבל המלצות מחברים או מקרובי משפחה שהקורס כבר מאחוריהם, אבל בסופו של דבר אתם הם אלו שאמורים לעשות את הבחינה, ולכן מומלץ שתבחרו במכון שמתאים ליכולות ולכישורים שלכם, ושמציע כלי לימוד שתואמים את העדפותיכם.

לפני שאתם נכנסים לפאניקה מהיצע המכונים שקיימים היום בשוק, אל דאגה: אנחנו כאן בשביל לסייע לכם בסינון הראשוני, ולהבטיח כי תבחרו במכון שמתאים בדיוק לכם. הנה 6 כלים שיעזרו לכם בקבלת ההחלטה:

ריצה למרחקים ארוכים או קצרים? מבחן הפסיכומטרי כולל 3 חלקים: כמותי, מילולי ואנגלית, וכן, מדובר בחומר רב שיש ללמוד ולשנן אם ברצונכם להצטיין בבחינה. ייתכן ואתם צריכים זמן רב בשביל לעבד את החומר, אולם ייתכן ואתם דווקא אוהבים ללמוד בלחץ ובזמן קצוב; מרתון סטייל. לכן, כדאי שתקבלו החלטה האם קורס ארוך שמתפרש על מספר חודשים הוא זה שמתאים לכם, או דווקא קורס קצר, ממוקד ומרוכז הוא זה שיוציא את המיטב מכם.

 

תלמידה מתרגלת פסיכומטרי

אנונימיות או אינטימיות? ישנם תלמידים שאוהבים את חוויית הלימוד האקדמאית, קרי זו של כיתות גדולות בהן ניתן להיבלע ולשמור על אנונימיות, אולם יש את אלה שמעדיפים קורס אינטימי, המבוסס על כיתות קטנות בהן ניתן לשאול שאלות מבלי להתבייש. מכוני לימוד רבים מציעים את 2 האופציות, ואתם רק צריכים להחליט איזו מועדפת עליכם.

לומדים באופן עצמאי או זקוקים למסגרת? בעידן הדיגיטלי ניתן למצוא מכוני פסיכומטרי המציעים, לצד המסלול הרגיל, תרגולים ושיעורים שניתן לעשות און-ליין ובאופן עצמאי, ואפילו קורס און-ליין בלבד למי שרוצה בכך. אם גם אתם שייכים לדור החדש, שלא זקוק למסגרת מהודקת על מנת ללמוד ולהתקדם בחומר, כדאי שתבחרו במכון שמציע אפשרות ללימוד עצמאי מקוון. לחילופין, אם אתם מוסחים בקלות, ומוצאים את עצמכם מבקרים בפייסבוק שוב ושוב במקום לתרגל את החומר, כדאי שתבחרו בקורס שמתמקד בשיעורים פרונטליים, ומציע לתלמידיו ספרי לימוד ממוסדים.

זיכרון חזותי או צילומי? יש כאלה שהתברכו בזיכרון צילומי, ולהם מתאים קורס ששם דגש על הרצאות פרונטליות וסיכומי שיעור, ואילו אחרים התברכו בזיכרון חזותי, שבא לידי ביטוי בהעדפה לאמצעים חזותיים, כגון שיעורים מוקלטים בווידיאו או מצגות. אם אינכם בטוחים במה אתם חזקים, אל דאגה: ישנם קורסים שמשלבים כלי לימוד רבים, ולכן כדאי שתבדקו לעומק מה כל מכון מציע בתחום.

תלמידים מתרגלים פסיכומטרי

קשר אישי עם המדריך או תסתדרו בעצמכם? קשר אישי עם המורה בקורס הוא דבר הכרחי, ובכך אנחנו מתכוונים למדריך שזמין באופן תמידי לשאלות, התייעצויות ומתן עזרה. חשוב מאוד שתבדקו כל זאת מראש ותבחנו היטב מה באמת עומד מאחורי ההצהרה של זמינות לפני שאתם בוחרים במכון מסוים; אחרת אתם עלולים למצוא את עצמכם לבד, מול כמויות של חומר מאתגר שלא בטוח שאתם מסוגלים לעבד בכוחות עצמכם.

שעות תרגול ומבחני סימולציה או קורס בסיסי ותו לא? המפתח להצלחה במבחן הוא תרגול פסיכומטרי בקורס. ואז עוד קצת תרגול בבית. ולקינוח, מבחני סימולציה שכוללים גם את חישוב הציון הפסיכומטרי שאתם צפויים לקבל. לכן, תעשו את שיעורי הבית הנדרשים לפני שאתם נרשמים לקורס, כדי לוודא שאכן מוצעים לכם שעות תגבור ותרגולי אקסטרה מעבר לשיעורים הבסיסיים, וללא תשלום נוסף.

מעל הכול, הבחירה שלכם במכון פסיכומטרי כזה או אחר מבוססת על ההתאמה האישית לצרכים וליכולות שלכם, והיא זו שתבטיח את מידת ההצלחה שלכם ביום הבחינה. לכן, אל תתעצלו ותשוו בין המסלולים השונים העומדים לרשותכם עוד לפני שאתם מבצעים את ההרשמה לפסיכומטרי. רק כך תוכלו להיות בטוחים שאתם ממקסמים את הפוטנציאל שלכם, גם בתחומים בהם אתם פחות חזקים.

תלמידים בקורס פסיכומטרי

X