רוצה לשמוע עוד על השלמת בגרויות?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

מדוע כדאי לעשות 5 יחידות מתמטיקה?

היום זה נכון יותר מתמיד וגם מוכח מחקרית - הבחירה במסלול של 5 יחידות לימוד במתמטיקה פותחת דלתות למסלולי לימוד נחשקים יותר ולתחומים יוקרתיים (כמו כלכלה ומנהל עסקים, הנדסה, מדעים מדויקים ומדעי המחשב) ומשפיעה על משלח היד וגובה השכר העתידי בשוק העבודה.

מסתבר שקיים קשר מובהק בין רמת לימודי המתמטיקה ובין הצלחה בלימודים האקדמיים והגעה להישגים גבוהים יותר בשוק התעסוקה. כיום חד משמעית עדיף לגשת לבגרות במתמטיקה ברמה מוגברת של 5 יחידות לימוד והדבר מומלץ גם אם הציון שתוציאו ב-5 יחידות יהיה נמוך יותר מהציון שתקבלו ב-3 או 4 יחידות. לאחרונה נוספו עוד 5 נקודות נוספות לבונוס שמקבלים מועמדים ללימודים שעשו 5 יחידות - כך שזהו תמריץ נוסף. בקיצור, אם אתם מתלבטים בין 4 ל-5 יחידות חשבו לא רק על המאמץ של היום אלא גם על המחר - מדובר בהשקעה חכמה לטווח הרחוק.

לא השתכנעתם? קראו את הכתבות הבאות ואז השאירו את פרטיכם בטופס שבאתר ונחזור אליכם במהירות האפשרית.

 

 

 

חדשות תוכן ועדכונים 24 שעות - Ynet

הבונוס על 5 יחידות במתמטיקה יעלה ל-35 נקודות

Ynet, דצמבר 2015

 

כל האוניברסיטאות יעניקו החל משנת הלימודים הבאה בונוס מוגדל של 35 נקודות לתלמידים שניגשו לבחינת הבגרות של 5 יחידות לימוד במתמטיקה. היוזמה של שר החינוך נפתלי בנט נועדה לעודד תלמידים ללמוד ברמה של 5 יחידות.

 

הקליקו לקריאת הכתבה

 

mako

עכשיו שווה להילחם על 5 י"ל - הבנוס יעלה ל-35 נקודות

Ynet, נובמבר 2015

  בעקבות העלאת הבונוס ל-35 נקודות המסקנה היא שעדיף להיות תלמיד בינוני ב-5 יחידות מתמטיקה מאשר תלמיד מצטיין ב-4 יחידות מתמטיקה.
 

הקליקו לקריאת הכתבה

 

האם יש קשר בין מספר יחידות הלימוד במתמטיקה לבין גובה המשכורת?
דה מרקר, אוקטובר 2015

ההורים שלכם צדקו – כדאי להתאמץ ולעשות 5 יחידות במתמטיקה. מחקר של מרכז טאוב קובע שמי שניגש ל 5 יחידות יוכל להתקבל ללימודים אקדמיים נחשקים יותר ויקבל משכורת עתידית גבוהה יותר. כדאי לקחת את זה בחשבון, לא?

 

הקליקו לקריאת הכתבה

 

חדשות תוכן ועדכונים 24 שעות - Ynet הבונוס על 5 יחידות יעלה מ-25 נקודות ל-30
Ynet, יולי 2015
בבואם להתקבל ללימודים באוניברסיטה יזכו מסיימי מתמטיקה מוגברת ברמה של 5 יחידות ב-5 נקודות בונוס נוספות וציון של 70 ייחשב באוניברסיטה כ-100. השינוי נעשה כדי לעודד תלמידים ללמוד 5 יחידות לימוד.

לכתבה המלאה

 

mako חיזוק מתמטי: הבונוס ל-5 יח' יעלה
Mako, יולי 2015
שר החינוך נפתלי בנט החליט להעלות את הבונוס האוניברסיטאי לנבחני חמש יחידות מתמטיקה ל-30 נקודות לפחות. ועד ראשי האוניברסיטאות תומך ביוזמה שנועדה לחזק את לימודי המתמטיקה בישראל.

לכתבה המלאה

 

חדשות תוכן ועדכונים 24 שעות - Ynet אל תוותרו על 5 יחידות
Ynet, אפריל 2015
מעבר לכך שהרחבת לימודי המתמטיקה תורמת להכנסה העתידית  -  הירידה במספר המסיימים 5 יחידות לימוד מסכנת את המשך תהליך הצמיחה בישראל, מאיימת על המעמד הדומיננטי של ההיי-טק הישראלי ותורמת להרחבת פערים כלכליים-חברתיים.

לכתבה המלאה

 

 
השכר של מי שסיימו 5 יחידות במתמטיקה גבוה ב-40% משכרם של מסיימי 4 יחידות לימוד
דה מרקר, מרץ 2015
משתלם להתאמץ וללמוד מתמטיקה לבגרות ברמה הגבוהה ביותר של 5 יחידות לימוד. ממחקר שערכו אייל קמחי ואריק הורוביץ ממכון טאוב, בתמיכת קרן טראמפ עולה כי מי שלמדו 5 יחידות מקבלים נקודת זינוק עדיפה לחיים כמעט בכל פרמטר שנבדק.

 

לכתבה המלאה

 
מה טוב יותר למשכורת שלכם - ציון 80 בבגרות 5 יחידות במתמטיקה או 95 ב-4 יחידות?
דה מרקר, מרץ 2015
מאז 2006 ועד 2012 מספר התלמידים שניגשו לבחינת הבגרות במתמטיקה ברמתה הגבוהה ביותר, 5 יח"ל צנח ב-30%. הבעיה נעוצה בתמריצים ולא ברמת הכישורים ופוגעת בפוטנציאל השכר העתידי, במאגר המדענים בישראל ובאומת ההיי-טק.

 

לכתבה המלאה

 
mako סוללים את הדרך לאקדמיה
חדשות 2, Mako, אפריל 2014
מה הסיכוי של תלמידי המתמטיקה המוגברת ללמוד באוניברסיטה, באיזה מגזר שיעור התלמידים ברמה של 4 יחידות ומעלה גדול יותר ומי מרחיב יותר את לימודי המתמטיקה גברים או נשים? נתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

לכתבה המלאה

 

חדשות תוכן ועדכונים 24 שעות - Ynet רוצים להרוויח מהתואר? לכו ללמוד מתמטיקה
Ynet, מאי 2009
מנתוני מחקר שערכו המועצה להשכלה גבוהה והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה כי אלה שלמדו מספרים השתכרו בשנתיים שלאחר סיום התואר 142.7 אלף שקל בממוצע לשנה. מתמטיקה, סטטיסטיקה ומדעי המחשב הם המקצועות "הרווחיים ביותר".

לכתבה המלאה

השלמת בגרות במתמטיקה בקידום >>

קורס 5 יחידות מתמטיקה למצטיינים >>

 

X