הכוונה לחיילים משוחררים

גזרתם את החוגר? סיימתם שירות לאומי? לא בטוחים מה עושים מכאן הלאה? קודם כל מזל טוב ובשעה טובה! השחרור מצה"ל וממסגרות אחרות מסמל עבור צעירים רבים את תחילת החיים הבוגרים. הנקודה שאתם נמצאים בה עכשיו בחייכם מהווה ציון דרך משמעותי ומלווה בתחושות של אושר, קלילות וחופש. אבל, בשלב זה מתחילות גם תהיות ושאלות רבות על המסלול המקצועי המתאים עבורכם, שמובילות לתחושת חוסר ודאות. נכון, חלקנו עובדים עכשיו קשה כדי לחסוך כסף ולנסוע לטייל ועדיין לא חושבים על לימודים, אבל בהחלט כדאי להתחיל לתכנן גם את העתיד הקצת יותר רחוק.

כדי להצליח כאנשים בוגרים בחברה הישראלית, כדאי מאוד להיות בעלי תעודת בוגר תואר ראשון לכל הפחות.  אבל, להתקבל לתואר ראשון זה לא תמיד כל כך פשוט: בעקבות הביקוש הרב, מוסדות אקדמיים רבים מציבים רף גבוה לקבלה, המורכב לרוב משקלול של ממוצע בגרויות וציון פסיכומטרי. התוצאה של שקלול שני הציונים הללו יחד הוא הסכם שלכם. הסכם הדרוש לקבלה ללימודים משתנה כתלות במסלול ובמוסד האקדמי הרצויים. נוסף על ממוצע הבגרויות הכללי, ישנם מוסדות אקדמיים הדורשים עבור חלק מהתארים גם ציון סף במקצוע ספציפי. לדוגמה, עבור לימודי הנדסה נדרש לעיתים ציון ממוצע של לפחות 80 ב-4 יח"ל מתמטיקה, או ציון ממוצע של 70 ומעלה ב-5 יח"ל. יתכן בהחלט כי כדי לעמוד בתנאי הקבלה ולהצליח להירשם למסלול והמוסד האקדמי עליהם אתם חולמים, יהיה עליכם להשלים או לשפר בגרויות, וכן לגשת לבחינה הפסיכומטרית.

סכם, ממוצע משוקלל, השלמת בגרויות- כל זה מרגיש לכם קצת גדול עליכם כרגע? לא צריך להיכנס לפאניקה. בדיוק בשביל זה אנחנו בקידום בגרויות מציעים הכוונה לחיילים משוחררים ולבוגרי שירות לאומי ללא עלות. מטרת ההכוונה היא לסייע לכם בתכנון המסלול הלימודי ההתחלתי הדרוש לקבלת ממוצע תעודת הבגרות הרצוי, כך שתוכלו להתקבל לתואר שרציתם, במוסד האקדמי עליו חלמתם. היועצים המקצועיים והמנוסים שלנו יעזרו לכם להבין אילו בגרויות כדאי לכם להשלים או לשפר ומהי הדרך הכי מתאימה עבורכם לעשות זאת.

פקדון ומענק שחרור לחיילים משוחררים / בוגרי שירות לאומי

לפני שאתם מתחילים לתכנן את התקציב הכלכלי שלכם בתום השירות הצבאי או השירות הלאומי, חשוב שתהיו מודעים לכך שאתם זכאים על פי חוק לקבל מענקים שונים מהמדינה. כאן לפניכם תוכלו לראות מהם סכומי מענקי השחרור השונים וכן קרנות הפיקדון להם אתם זכאים – סכומים אלו יכולים לשמש אתכם במהלך ההרשמה לקורסי ההכנה לבגרויות או לקורסים הפסיכומטריים הנדרשים על מנת לעמוד בתנאי הקבלה של מוסדות הלימוד הגבוהים:

מספר חודשי שירות מענק/פיקדון לוחמים/ לוחמות תומכי/ות לחימה שירות אחר
24 חודשי שירות מענק שחרור 9,114 ₪ 7,904 ₪ 6,426 ₪
פקדון אישי 18,841 ₪ 16,347 ₪ 13,299 ₪
36 חודשי שירות מענק שחרור 13,940 ₪ 11,924 ₪ 9,639 ₪
פקדון אישי 28,816 ₪ 24,660 ₪ 19,949 ₪

הסבר קצר על מענק השחרור והפיקדון האישי: מענק השחרור הוא סכום כסף המועבר לחשבון הבנק האישי שלכם עם תום השירות הצבאי או הלאומי שעשיתם, ויש באפשרותכם להשתמש בו ככסף לכל דבר ועניין. לעומתו, הפיקדון האישי, הוא סכום כסף שנשמר עבורכם למשך 5 שנים, במהלכן תוכלו למשוך סכום חלקי או את הפיקדון במלואו, לצרכי לימודיים מסוגים שונים בלבד. אם לא השתמשתם בכספי הפיקדון במשך 5 שנים, הכסף "ישתחרר" ותוכלו למשוך אותו לחשבונכם האישי ולעשות בו כל שימוש שתרצו.

לקבלת מידע מפורט יותר בנושא כדאי להכיר גם את הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים מטעם צה"ל, המספקת את כל המידע בנוגע לקבלת הכספים, ההטבות והמלגות להם אתם זכאים כחיילים משוחררים וכבוגרי שירות לאומי.

כיצד כדאי לפעול מכאן?

צוות הייעוץ וההכוונה לחיילים משוחררים של קידום נמצא כאן על מנת לסייע לכם להתמודד עם שאלות בנושאים לימודיים ותכנון העתיד האקדמי והמקצועי שלכם. רגע לפני שאתם פונים אלינו אנחנו ממליצים בחום להתחיל לקרוא, לחקור ולברר באילו תחומי לימוד יש לכם עניין ובאיזה מוסד אקדמי תרצו ללמוד. בשלב ההתחלתי כדאי לחשוב על מספר תחומים ומוסדות על מנת שלא לצמצם לעצמכם יותר מידי את האפשרויות. לאחר שבחרתם את המסלולים הרצויים עבורכם, היכנסו לאתר של המוסד האקדמי בו תרצו ללמוד ובדקו האם אתם עומדים בקריטריונים הדרושים על מנת להתקבל.

אם אינכם עומדים בתנאי הקבלה – אל תוותרו על החלום! כדי להשיג את מה שאנחנו רוצים בחיים צריך לפעמים לעבוד קשה ולהתאמץ, אך זו השקעה משתלמת בטווח הארוך. תחושת הסיפוק המקצועי והאישי שתחושו כשתצליחו להתקבל ללימודים שרציתם ולעבוד במקצוע שהכי מתאים עבורכם, שווים את המאמץ! זה אולי מרגיש כרגע רחוק אבל זה לגמרי אפשרי. אנחנו כאן על מנת לספק לכם ייעוץ והכוונה שיסייעו לכם להתמודד עם האתגרים הלימודיים העתידיים ולהעלות את ממוצע תעודת הבגרות, על מנת שתוכלו להתקבל לתוכנית הלימוד המבוקשת, במוסד האקדמי הרצוי לכם.

אולי יעניין אותך:

מבחן אמיר"ם לדוגמה

ציוני בגרות

ניווט בכתבה

פוסטים נוספים בנושא​

דף-תכנית-גפן---פסיכומטרי-לתיכונים

טיפים יעילים להכנה לבחינה הפסיכומטרית עבור מועמדים לעתודה אקדמית

דף ראשי של פסיכומטרי פתרונות

חיסכון או בזבוז? כיצד לבחור נכון את דרך הלימוד לפסיכומטרי?

מבחן אמירנט

פורום פסיכומטרי

קורס פסיכומטרי – פרונטלי, און ליין או היברידי

יש לך שאלה?

רוצה להתייעץ עם מורה מנוסה? הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂

פוסטים נוספים בנושא​

הפורום ששווה יותר

אם יש לך שאלה כלשהי ובא לך להתייעץ עם מורה מנוסה, הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂
ניתן להעלות אליו כל שאלה שעולה על דעתך (בנושאים מקצועיים, כן? אנחנו פחות טובים במתכונים לעוגות שוקולד…) ואחד מהמורים שלנו ייתן לך את התשובה הטובה ביותר במהרה. 

 

עד 40% הנהחה קורסי בגרות בקידום
עד 40% הנחה קורסי בגרות קידום svg מובייל

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

אני רוצה להיות חלק ממשפחת קידום

העלאת קורות חיים

קורות החיים נשלחו בהצלחה!

הוספת קובץ

הוספת המלצה על מורה

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר

הוספת המלצה לגפ"ן

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר