ציוני בגרות

שיטת החישוב במבחני הבגרות אינה שונה מבכל מבחן שאליו ניגשנו במהלך לימודינו התיכוניים. טווח ציוני הבגרות נע בין 0-100, כאשר 55 נחשב לציון עובר, ו-100 לציון מושלם. אם ציוני הבגרות פשוטים כל כך, למה חישוב ממוצע הבגרויות שלנו שונה? ובכן, עקב שיטת הבונוסים של מערכת החינוך, למקצועות שונים יש משקל שונה בחישוב ממוצע הבגרויות בהתאם לכמות יחידות הלימוד הנלמדות.

איך מחשבים את ציוני הבגרות?

ציון המבחן כפול יחידות הלימוד לכל מקצוע, מחברים את התוצאה ומחלקים בסכום יחידות הלימוד של כלל המקצועות. לפני שאתם מחשבים את הציון, חשוב לדעת שקיימים מקצועות שבהם חישוב הציונים שונה כמו במקצועות מוגברים, היסטוריה, פיזיקה וגיאוגרפיה, שבמקצועות אלו יש משקל שונה לשאלונים. חישוב ציוני הבגרות שונה מצורת חישוב ציון פסיכומטרי.

מקצועות מוגברים מזכים את הנבחנים בהם בבונוס בהתאם לכמות היחידות, מה שמשפר לרוב משמעותית את ממוצע הבגרויות. בכדי לזכות בבונוס זה יש לעבור את הציון 60 בבחינה, כאשר במקצוע של 4 יחידות ניתן בונוס של 10 נקודות במקצועות השונים למעט בגרות באנגלית ומתמטיקה בהם הבונוס הניתן הוא 12.5, ובמקצועות של 5 יחידות לימוד ניתן בונוס של 20 נקודות למעט הבגרויות במתמטיקה ואנגלית בהם הבונוס הינו 25.

איך מתפרסמים ציוני הבגרות?

בסוף בחינת הבגרות תקבלו ספח המכיל פרטי הזדהות של הבחינה הספציפית שבה נבחנתם וקוד כניסה המאפשר לכם להיכנס לאתר משרד החינוך במועד פרסום המבחנים – ספטמבר במועדי בגרויות קיץ, ואפריל במועדי בגרויות חורף.

מידע נוסף וחשוב על ציוני הבגרות:
– כיצד הם מתפרסמים ובאיזה מועדים?
– איך מעבירים את ציוני הבגרות לאוניברסיטאות ולמכללות?
– מה מדיניות משרד החינוך לגבי טוהר הבחינות וחשד להעתקות?

לחצו כאן בכדי לדעת עוד >

חשוב לדעת:

כאשר ניגשים לבגרויות לאחר התיכון, ציון המגן מתבטל ואינו חלק עוד בציון הסופי שלכם, כאשר ציוני בחינות הבגרות שלכם נקבעים רק על סמך הציון במבחן הבגרות עצמו.

אם ניגשתם לבגרות בזמן התיכון, הציון שיקבע בתעודת הבגרות שלכם הוא הציון הגבוה ביותר. כלומר – אם ניגשתם למועד א וקיבלתם 80, ובמועד ב 70, הציון של מועד א' יישאר כציון הקובע. אם אתם ניגשים לא בזמן התיכון ואינכם זכאים לתעודת בגרות בזמן שניגשתם לבגרות – הציון שקובע הוא הציון האחרון, ואם אתם ניגשים לשפר את ציוני הבגרות לאחר שאתם כבר זכאים לתעודת בגרות מלאה, שוב הציון הגבוה הוא הקובע.

במידה וציון הבחינה אינו מספק אתכם, ואתם חושבים שהציון שניתן לכם היה צריך להיות גבוה יותר, ניתן לבקש צילום של מחברת הבחינה, ולאחר מכן להגיש ערעור. במידה והינכם תלמידי תיכון, ניתן להגיש את הערעור לבית הספר, ובמידה ואתם נבחנים אקסטרניים, יש לפנות לשלוחה האקסטרנית של משרד החינוך להגשת הערעור.

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך:

ניווט בכתבה

פוסטים נוספים בנושא​

הכנה לפסיכומטרי בלי לחץ – 5 דרכים להקל על עצמך!

דף-תכנית-גפן---פסיכומטרי-לתיכונים

טיפים יעילים להכנה לבחינה הפסיכומטרית עבור מועמדים לעתודה אקדמית

דף ראשי של פסיכומטרי פתרונות

חיסכון או בזבוז? כיצד לבחור נכון את דרך הלימוד לפסיכומטרי?

מבחן אמירנט

יש לך שאלה?

רוצה להתייעץ עם מורה מנוסה? הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂

פוסטים נוספים בנושא​

הפורום ששווה יותר

אם יש לך שאלה כלשהי ובא לך להתייעץ עם מורה מנוסה, הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂
ניתן להעלות אליו כל שאלה שעולה על דעתך (בנושאים מקצועיים, כן? אנחנו פחות טובים במתכונים לעוגות שוקולד…) ואחד מהמורים שלנו ייתן לך את התשובה הטובה ביותר במהרה.

עד 40% הנהחה קורסי בגרות בקידום
עד 40% הנחה קורסי בגרות קידום svg מובייל

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

אני רוצה להיות חלק ממשפחת קידום

העלאת קורות חיים

קורות החיים נשלחו בהצלחה!

הוספת קובץ

הוספת המלצה על מורה

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר

הוספת המלצה לגפ"ן

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר