הכנה לפסיכומטרי – איך להתכונן לקורס פסיכומטרי?

בעוד זמן מה אתם עומדים להתחיל קורס פסיכומטרי ויש לכם כמה שעות פנויות ביום? אתם לא רוצה להגיע לקורס ולהיות חלודים לגמרי? יש לנו כמה טיפים טובים למי שמעוניין "להגדיל ראש", לתרגל את הרגלי הלמידה שלו, לשפר את הזיכרון ולהתחיל בהכנה לפסיכומטרי עוד לפני תחילת הקורס.

הכנה לפסיכומטרי: ארגון סביבת הלימוד ולוח זמנים מסודר עד הקורס

שלב חשוב לפני הכנה לפסיכומטרי הוא ארגון מקום מסודר ללמידה. לרוב האנשים שלא רגילים ללמוד, אין מקום נוח ושליו בביתם. חשוב לסדר מבעוד מועד מקום כזה בביתך, בו תוכל לשבת ולהתרכז בלימודים, ארגן מקום להניח את הספרים והחומר הלימודי בצורה נוחה ונגישה. מחקרים מוכיחים כי סדר וארגון הם נוסחה להצלחה, ולכן חשוב להיות מסודרים ולתכנן גם את לוח הזמנים. קבעו מראש זמן מסוים במהלך היום בו תעסקו בהכנה לקורס הפסיכומטרי. זה לא חייב לגזול מכם זמן רב, אפילו חצי שעה ביום יכולה להספיק. למידה קבועה ומסודרת בבית תכין אתכם לקראת הלמידה האינטנסיבית שתחוו במהלך הקורס וכן תסייע לכם להגיע לקורס בצורה הכי מוכנה שאפשר.

הכנה לפסיכומטרי – תקופה אינטנסיבית

יש לזכור כי התקופה הקרובה הולכת להיות מעט אינטנסיבית ומרוכזת בקורס ובלמידה, לכן, יש לבצע כמה שינויים בהרגלי החיים הרגילים. תחילה נמליץ לעדכן את הסביבה הקרובה כי אתם צפויים להתחיל קורס פסיכומטרי ולא תוכלו להיות פנויים כבעבר. נמליץ לתכנן את השבוע כך שהלימודים למבחן יהיו חלק בלתי נמנע מהם גם אם זה בא על חשבון בילויים או עיסוקים אחרים. חשוב לזכור כי החודשים הבודדים לקראת הבחינה יכולים לקבוע את המשך עתידך המקצועי והתעסוקתי.

הנה מצגת שמסבירה מה לעשות בצעדים הראשונים של הכנה למבחן הפסיכומטרי, כדי להגדיל את היתרון היחסי שלכם עוד לפני שהקורס התחיל:

הכנה לקראת קורס פסיכומטרי

עוד על מבנה הבחינה הפסיכומטרית – כאן 

תרגול לקראת הקורס

קורס הפסיכומטרי ידריך אתכם בכל נושאי הבחינה – מילולי, כמותי ואנגלית. כדאי להגיע לקורס מוכנים עם הידע הבסיסי בכל אחד מהתחומים האלה, ובמיוחד בתחומים שבהם אתם מתקשים יותר.

  1. כמותי: עבור לא מעט מהתלמידים שמעוניינים לגשת לפסיכומטרי עבר זמן רב מאז הפעם האחרונה שנגעו בחומר הקשור במספרים. לכן חשוב לעשות "הסרת חלודה" לאותם התאים במוח שלא השתמשנו בהם כל תקופת השירות הצבאי והטיול בדרום אמריקה. אם כבר נרשמתם לקורס וקיבלתם את חוברת "הסרת חלודה", היעזרו בה כדי להיזכר בדברים בסיסיים שייתכן ששכחתם כמו חזקות ושורשים, משוואות, שברים וכו'.
  2. אנגלית: לכל אדם שלא רגיל בחיי היום יום שלו לקרוא או לכתוב באנגלית אנו ממליצים להתחיל לתרגל את השפה בעזרת קריאה באנגלית. לא חייבים לקרוא ספר, אפשר לקרוא כל חומר קריאה שמעניין אותך (מאמרים מהאינטרנט, מגזינים, עיתונים) ואפילו להסתיר את החלק התחתון של מסכי הטלוויזיות, היכן שכתוביות התרגום בעברית נמצאות. בנוסף, חשוב מאוד להתחיל ללמוד אוצר מילים באנגלית. למידת אוצר המילים לפני תחילת הקורס תחסוך לכם זמן יקר במהלכו, אותו תוכלו להקדיש לתרגול שאלות פסיכומטריות.
  3. מילולי: בדומה לאנגלית, גם בחלק המילולי ישנן מילים רבות אותן כדאי לשנן לפני הבחינה. תדירות הופעת המילים הקשות בעברית נמוכה מתדירות הופעת המילים הקשות באנגלית, לכן בהיעדר מספיק זמן אנו ממליצים ללמוד קודם את אוצר המילים באנגלית. אם יש לכם מספיק זמן, שננו גם כמה שיותר מילים בעברית.  כיוון שהפרק המילולי מכיל גם קטעי קריאה ברמה גבוהה, ניתן לתרגל הבנת הנקרא על ידי קריאת ספר מדעי מאתגר או אפילו מאמרים מהאינטרנט.

לסיכום – איך להגיע מוכנים לקורס?

  • חשוב מאד לתרגל נושאי בסיס באלגברה וגאומטריה .שליטה טובה בחומר הבסיס תקל בלימוד החומר הפסיכומטרי. כדאי לעשות חזרה על נושאים כמו: סדר פעולות חשבון, שברים, חזקות ומשוואות. כמו כן, הפרק הכמותי מכיל שאלות בגיאומטריה ולכן חשוב להכיר היטב את הכללים הבסיסיים – זוויות ,ישרים ומשולשים.
  • שינון של אוצר המילים בעברית ובאנגלית לפני תחילת הקורס ייתן לכם יתרון משמעותי בשלב ההכנה לפסיכומטרי ויוריד מכם לחץ במהלך הקורס. כדאי ללמוד את המילים מתוך מילון פסיכומטרי שמכיל את כל המילים שיופיעו במבחן ולא מעבר להן. לא מספיק לקרוא את המילה ואת פירושה, אלא יש לחזור ולשנן את המילים באופן כזה שייחרטו בזיכרון בצורה טובה, למשל בעזרת שילובה במשפט או אסוציאציה צלילית. קרא עוד טיפים לשינון אוצר מילים בעמוד מילים לפסיכומטרי.
  • מהירות הקריאה באנגלית חשובה ויכולה לתרום להתמודדות טובה יותר עם קטעי הקריאה בפסיכומטרי, לכן מומלץ לבצע קריאה יומיומית באנגלית – לפחות חצי שעה ביום.  האנגלית צריכה להיות ברמה שמתאימה לי – לא קלה מדי ולא קשה מדי.

ניווט בכתבה

פוסטים נוספים בנושא​

דף ראשי של פסיכומטרי פתרונות

חיסכון או בזבוז? כיצד לבחור נכון את דרך הלימוד לפסיכומטרי?

מבחן אמירנט

פורום פסיכומטרי

קורס פסיכומטרי – פרונטלי, און ליין או היברידי

דף-תכנית-גפן---פסיכומטרי-לתיכונים

אתגרי הלמידה של החוזרים מהמלחמה וכיצד אפשר להקל עליהם?

יש לך שאלה?

רוצה להתייעץ עם מורה מנוסה? הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂

בחן את עצמך

מדגדג לך לדעת מה זה הפסיכומטרי הזה? בדיוק בשביל זה בנינו עבורך מבדק פסיכומטרי שבסופו נשלח לך את הציון המשוער שלך בסמס

פוסטים נוספים בנושא​

הפורום ששווה יותר

אם יש לך שאלה כלשהי ובא לך להתייעץ עם מורה מנוסה, הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂
ניתן להעלות אליו כל שאלה שעולה על דעתך (בנושאים מקצועיים, כן? אנחנו פחות טובים במתכונים לעוגות שוקולד…) ואחד מהמורים שלנו ייתן לך את התשובה הטובה ביותר במהרה. 

 

עד 40% הנהחה קורסי בגרות בקידום
עד 40% הנחה קורסי בגרות קידום svg מובייל

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

אני רוצה להיות חלק ממשפחת קידום

העלאת קורות חיים

קורות החיים נשלחו בהצלחה!

הוספת קובץ

הוספת המלצה על מורה

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר

הוספת המלצה לגפ"ן

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר