פסיכומטרי בקידום

לשאוף גבוה יותר

הבחינה הפסיכומטרית היא אחת הבחינות החשובות שתעשו בחייכם הבוגרים. הציון בה הוא גורם מכריע בקבלה, או אי הקבלה, שלכם לתואר שאותו תרצו ללמוד וממנו גם למקצוע בו תרצו לעסוק בעתיד. 

הצלחנו להלחיץ אתכם? יופי, ניסינו 🙂 

 

עכשיו אפשר לחזור לנשום, כי בקידום יש לנו את כל מה שאתם זקוקים לו כדי להצליח ולקבל ציון גבוה יותר. בין אם אתם ניגשים לפסיכומטרי בפעם הראשונה או משפרים אותו, מעדיפים קורס בוקר או ערב, רוצים ללמוד בכיתה אמיתית או בפיג'מה בבית – יש לנו את הקורס שמתאים לכם בול! צוות המורים המנוסה שלנו, יחד עם חומרי הלימוד הטובים בעולם הפסיכומטרי והתאמה אישית מושלמת יתנו לכם את כל מה שאתם זקוקים לו כדי להוציא מעצמכם יותר ממה שאי פעם חלמתם. בזכות השילוב המנצח שלנו בקידום תוכלו בוודאות להצליח יותר.

ללמוד אצלנו

הכול על פסיכומטרי

הבחינה הפסיכומטרית היא בחינה המודדת את יכולותיהם הקוגניטיביות של מועמדים ללימודים…

קראו עוד

הבחינה הפסיכומטרית היא אבן דרך משמעותית עבור רבים בדרך ללימודים אקדמיים…

קראו עוד

המבחן הפסיכומטרי הוא כלי מיון מרכזי המשמש מוסדות אקדמיים רבים בישראל…

קראו עוד

השירות הצבאי בזמן המלחמה, ולא רק, הוא חוויה משמעותית עבור רבים,…

קראו עוד

מקצוע הרפואה הוא מקצוע עם תחושת שליחות, מקצוע שבו מצילים חיים,…

קראו עוד

כדי להיות רופא בישראל, על הסטודנט לעבור דרך ארוכה, דרך שמתחילה…

קראו עוד

testimonial
testimonial_bottom

המלצות שלנו

המורים שלנו

המבחן הפסיכומטרי הוא כלי מיון של המועמדים למוסדות ההשכלה הגבוהים. ציון הבחינה משוקלל יחד עם ציוני הבגרויות לכדי ציון קבלה ("סכם") שאיתו ניתן להתקבל ללימודי תואר ראשון. המשקל של ציון הפסיכומטרי משתנה בין המוסדות השונים – במרבית המקומות הוא מהווה 50% מציון הקבלה, אך יש מקומות שנותנים לו משקל גבוה אף יותר. על אף הדעה הרווחת, פסיכומטרי אינו בחינת אינטליגנציה. מטרתה של הבחינה היא לחזות את סיכויי ההצלחה בלימודים באקדמיה בעזרת מדדים של שלושה תחומים: חשיבה כמותית, חשיבה מילולית ואנגלית.

 

מבנה הבחינה הפסיכומטרית

הבחינה הפסיכומטרית מורכבת מ-9 פרקים: פרק מטלת הכתיבה ו-8 פרקי בחינה.

 

  • מטלת הכתיבה: כל מבחן פסיכומטרי מתחיל במטלת כתיבה, בה מוקצבים 30 דקות לכתיבת חיבור באורך של 25-50 שורות. נושא המטלה מוגדר מראש והציון עליה ניתן לאחר בחינת שני מימדים עיקריים – מימד הלשון ומימד התוכן. חלק זה מהווה 25% מהציון של החשיבה המילולית (כ-10% מציון הבחינה הכולל).
  • פרקי ברירה: לאחר מטלת הכתיבה, ישנו רצף של שמונה פרקים המורכבים משאלות ברירה (שאלות אמריקאיות). הזמן המוקצב לכל פרק הוא 20 דקות, ואין הפסקות בין פרק לפרק. התחומים הנבדקים בפרקים אלו הם חשיבה כמותית, חשיבה מילולית ואנגלית.
  • חשיבה כמותית: בכל פרק כמותי יש 20 שאלות, אשר מתחלקות ל-4 נושאים עיקריים – אלגברה, גיאומטריה, בעיות מילוליות והסקה מתרשים. רמת הידע הנדרשת לחלק זה שוות ערך ל-3 יחידות לימוד בבגרות במתמטיקה, אך השאלות בבחינה הפסיכומטרית שונות מהותית מהשאלות בבגרות ובודקות יכולת חשיבה כמותית בעזרת שימוש במספרים ובמונחים מתמטיים. חלק זה מהווה 40% מציון הבחינה הכולל.
  • חשיבה מילולית: בכל פרק מילולי יש 23 שאלות, אשר מתחלקות ל-3 נושאים עיקריים – אנלוגיות, הבנה והסקה והבנת הנקרא. בפרק זה נבדקים כישורים מילוליים כמו עושר לשוני, יכולת להבין ולנתח טקסט מורכב, חשיבה לוגית ועוד. חלק זה מהווה 40% מציון הבחינה הכולל.
  • אנגליתבכל פרק אנגלית יש 22 שאלות, אשר מתחלקות ל-3 נושאים עיקריים – השלמת משפטים, ניסוח מחדש והבנת הנקרא. בפרק זה נבדקת השליטה בשפה האנגלית הבאה לידי ביטוי ביכולת הבנת קטעי קריאה ברמה גבוהה ובאוצר מילים מגוון. חלק זה מהווה 20% מציון הבחינה הכולל ובנוסף גם מהווה סף קבלה לחלק מהמוסדות האקדמיים.

 

בכל אחד מהתחומים שלעיל יש שני פרקים, ובנוסף יש 2 פרקי פיילוט שאינם משוקללים בציון הסופי. עם זאת, לא ניתן לדעת אילו מהפרקים הם פיילוט ולכן יש לפתור אותם כאילו היו פרקי אמת.

ציון הבחינה

ציון הפסיכומטרי נע בין 200 ל-800 והוא מחושב באופן יחסי לאוכלוסיית הנבחנים. משמעות הדבר היא שהציון לא נקבע לפי מספר התשובות הנכונות מתוך כלל התשובות, כפי שנקבעים ציוני הבגרויות. לדוגמא, אם במבחן בגרות תלמיד השיב נכונה על 8 שאלות מתוך 10, ציונו הוא 80. במבחן הפסיכומטרי, באופן תיאורטי, אם כל הנבחנים ענו על פחות מ-8 שאלות נכונה, התלמיד שענה על 8 שאלות יקבל את הציון הגבוה ביותר (800) כיוון שהוא היה הכי טוב ביחס לכל הנבחנים. כמובן שמצב כזה לא באמת ייתכן, כיוון שבכל מועד נבחנים אלפי תלמידים והציונים מתפלגים בצורה נורמלית. בנוסף, המרכז הארצי לבחינות והערכה מחשב את הציון ביחס לשאר נבחני אותו מועד וגם לנבחני מועדים קודמים על מנת לציינן את הבחינה בצורה האמיתית וההוגנת ביותר. להרחבה בנושא ציון הפסיכומטרי >>.

בגיליון הציונים של הבחינה מופיעים מספר ציונים:

  • 3 ציוני גלם: ציון עבור כל אחד מתחומי הבחינה (חשיבה כמותית, חשיבה מילולית ואנגלית) הנע בין 50 ל-150.
  • 3 ציונים כלליים: ציונים בטווח שבין 200 ל-800 המחושבים מהתחומים השונים במשקלים שונים –

ציון רב תחומי: 40% חשיבה כמותית, 40% חשיבה מילולית ו-20% אנגלית.

ציון בדגש כמותי: 60% חשיבה כמותית, 20% חשיבה מילולית ו-20% אנגלית.

ציון בדגש מילולי: 20% חשיבה כמותית, 60% חשיבה מילולית ו-20% אנגלית.

 

מרבית המוסדות האקדמיים מחשבים את ציון הקבלה על סמך הציון הרב תחומי.

 

ציוני הבחינה מתפלגים בצורה נורמלית, כך שמרבית הנבחנים מקבלים ציון שנמצא בטווח האמצעי של הציונים (ציון פסיכומטרי ממוצע נע סביב 535). כ-30% מהנבחנים מקבלים ציון שנמצא בטווח העליון של הציונים (מעל 600), ורק 5% מקבלים ציון שהוא מעל 700. אם ציון הפסיכומטרי שקיבלתם אינו מספק, ניתן לגשת לבחינה שוב ללא הגבלה והציון שבו יתחשבו המוסדות יהיה תמיד הציון הגבוה ביותר.

 

מדוע יש צורך בציון יחסי בבחינה?

הציון היחסי משרת היטב את מטרתה של הבחינה, שהיא מיון המועמדים למוסדות להשכלה גבוהה. כך יכולות פקולטות מבוקשות, בהן יש מספר מקומות נמוך ביחס למספר המבקשים להיכנס אליהן, לסנן את המועמדים המבקשים ללמוד אצלן לפי ציון הפסיכומטרי ולקבל רק מועמדים בעלי ציון גבוה במיוחד.

פסיכומטרי בתנאים מותאמים

המרכז הארצי לבחינות והערכה מקיים בחינות בתנאים מותאמים לאנשים הנמצאים זכאים לכך. בחינות אלו מאפשרות לבעלי לקויות למידה, קשב וריכוז ובעלי מוגבלויות פיזיות ונפשיות להיבחן בתנאים השונים מהמבחן הפסיכומטרי הרגיל. בין ההקלות שיכולות להינתן יש הארכת זמן, מבחן על גבי מחשב, כיתוב מוגדל, הפסקות בין פרקים ועוד. על מנת לקבל הקלות אלו יש להגיש בקשה מיוחדת למרכז הארצי לבחינות והערכה, הכוללת בתוכה אבחונים קודמים, בדיקות רופא ועוד. מסמכים אלו עוברים בדיקה על ידי ועדה מיוחדת, אשר מאשרת התאמות לחלק קטן מהנבחנים. יש לציין כי נבחנים רבים שקיבלו התאמות במסגרות חינוכיות אחרות לא יקבלו אוטומטית הקלות מקבילות בבחינה הפסיכומטרית.

קורס פסיכומטרי בקידום

זה מעל ארבעה עשורים שקידום מובילה את שוק הפסיכומטרי בקורסים מקצועיים, פורצי דרך ואישיים.

נבחרת המורים בקידום מורכבת מאנשים שנבחרו בקפידה בשל היותם מבריקים, ערכיים, בעלי אינטליגנציה רגשית וכמובן ניסיון רב בהדרכה והיכרות מעמיקה עם הבחינה. שיטת הלימוד פותחה על ידי מחלקת מחקר ופיתוח מהגדולות והוותיקות בשוק, אשר ממשיכה לשכלל ולעדכן את חומרי הלימוד ואת כלי הלמידה באופן רציף.

 

כל תלמיד שנמצא בקורס פסיכומטרי בקידום פרונטלי, ולאחרונה גם קורס פסיכומטרי אונליין, מקבל חוויית לימוד אישית ומותאמת אליו. מערכת אדפטיבית חדשנית מסייעת למורה לבנות תכנית מטלות מותאמת אישית לכל תלמיד לאחר כל מפגש, לעקוב אחר התקדמותו ולהכווין אותו בצורה ספציפית לתרגול המתאים לו לצורך הצלחה.

שאלות תשובות

התשובה תלויה בסוג השירות הצבאי: האם יש לך מספיק זמן להשקיע וללמוד לפסיכומטרי, ועד כמה אתה מחויב לשירות. אם תוכל להקדיש ללימודים בקורס פסיכומטרי מספיק זמן, אין בעיה שתירשם אליו כבר עתה. אך אם אין לך מספיק זמן, אולי כדאי שתדחה גם את קורס הפסיכומטרי וגם את ההרשמה לפסיכומטרי, כדי שתוכל להשיג את הציון הגבוה והטוב ביותר.

כמובן שכבר בשיעורים הראשונים של קורס הפסיכומטרי תקבל מספר פרקים לפתירה על מנת לדעת מהי נקודת הפתיחה שלך לקורס, ואתה מוזמן גם לנסות לפתור מבחן פסיכומטרי לדוגמה בינתיים.

אתה מוזמן לפנות לסניף הספציפי עם הבקשה הזו, והם יתאימו לך תהליך קבלה למועדון ה-700 של קידום. אם אתה עומד בתנאים של קורס פסיכומטרי למצטיינים, תשויך לשם אוטומטית, אחרת תצטרך לעבור מבחן התאמה.

איך שיתחיל קורס פסיכומטרי תקבל/י שם משתמש וסיסמה לגישה לאתר. בהצלחה!

בחינה פסיכומטרית היא בחינה יחסית וכזו, חשוב לעשות כל שניתן כדי להגדיל את היתרון היחסי שלך. ריכזנו עבורך מספר דגשים וטיפים שיעזרו לך להתכונן לקורס פסיכומטרי בבית לפני שהקורס מתחיל.

לימוד מילים לפסיכומטרי הוא עניין לא פשוט, אך בהחלט מאוד חשוב. לנוכח כמות המילים הגדולה הנדרשת לפסיכומטרי, ריכוז הלמידה ביום אחד פחות יעיל בדרך כלל, ולכן כדאי לפרוס את לימודי הפסיכומטרי לאורך היום ולהתמיד בכך מדי יום ביומו. בצורה כזו, כשלומדים מילים לפסיכומטרי בכמויות קטנות מספר רב של פעמים, מנצלים בצורה הטובה ביותר את יכולות הזיכרון קצר הטווח, ועוזרים לו להעביר את המילים החדשות לזיכרון ארוך הטווח, שם נרצה שהן יישארו – לפחות עד המבחן הפסיכומטרי.

אוצר המילים בעברית מהווה כ-5%  מהציון בחלק המילולי, ואילו באנגלית משפיע אוצר המילים כמעט על כל הפרק. מסיבה זו חשוב מאוד וכדאי להתחיל ללמוד מילים לפסיכומטרי עוד לפני שהתחיל קורס הפסיכומטרי בקידום.

כדי לנצל את השבוע בצורה יעילה ללימודי פסיכומטרי נכונים ומוצלחים, חשוב להכין לעצמנו לו"ז מסודר לכל יום, הכולל את הפרק בפסיכומטרי כמותי, המילולי והאנגלית. כך אפשר יהיה להטמיע את החומר הנלמד הדרוש ולהתקדם בחומר כראוי.

כן. הרפורמה בחינוך שמקדם שי פירון לא ביטלה את המבחן הפסיכומטרי אלא רק שינתה את המשקל שינתן לו בכניסה לאוניברסיטה. רק אחוז קטן מהסטודנטים יוכלו באמת להנות מהרפורמה ולא יצטרכו לגשת לבחינה, אך בפעול כמעט כולם עדיין יצטרכו לעשות את הבחינה למרות השינויים והרפורמה בפסיכומטרי.

כן ולא. הפרקים שזהים בדרך כלל באותו מועד הם פרקי האמת. לעומת זאת, פרקי הפיילוט לא יהיו זהים, מכיוון שמראש הם נועדו לבחון שאלות ורעיונות של מנסחי הבחינה על קהל הנבחנים. שימו לב! במדיה ובמועד מסויים מתקיימות מספר בחינות במהלך היום, כל בחינה תהיה שונה ולכן לא ניתן להסיק או להשוואת בין בחינות הערב, הצהריים והבוקר של אותו יום – הם נחשבים כמועדים שונים מבחינת שאלות הבחינה.

פסיכומטרי מותאם מתקיים בכל המועדים לאורך השנה. מועד המבחן המותאם יכול להיות במועד הבחינה הרגילה או במהלך שלושת השבועות שלאחריו.
פסיכומטרי מותאם מתקיים ב-3 מועדים לאורך השנה: אפריל, יולי ודצמבר. כדי להיות זכאים לגשת אל מבחן פסיכומטרי מותאם חשוב לפנות למרכז הארצי מוקדם ככל הניתן.
לכל הפרטים על הבחינה הפסיכומטרית בתנאים מותאמים באתר מאל"ו >>

אין זמן צינון בין מועד למועד. אם ניגשת למועד מסוים ולא קיבלת את הציון הפסיכומטרי הרצוי, ניתן לגשת מיד למועד שאחריו.

הבחינה הפסיכומטרית משמשת ככלי חיזוי, היא נותנת מדד לפיו נבחנים ונשפטים סיכויי ההצלחה של הנבדק בלימודים אקדמאיים. הבחינה לא בודקת רמת IQ (אינטליגנציה), אלא מגוון יכולות ותכונות שנועדו לבחון את המועמד ואת סיכויי ההצלחה שלו/ה בלימודים גבוהים. הציון הפסיכומטרי משמש אם כך, ככלי למיון וסינון המועמדים להשכלה גבוהה.

קורה לפעמים שנלחצים או נתקעים על שאלה בזמן הבחינה, למרות ההכנה בקורס הפסיכומטרי שעשיתם. בגלל זה, ברגע האמת של הבחינה מומלץ לנחש את התשובה, גם אם לא יודעים בוודאות.

בשביל להצליח בפסיכומטרי ולהוציא ציונים גבוהים חשוב לא רק לדעת את החומר, אלא גם לתרגל את אופן העבודה שלכם בפתרון התרגילים. בקורס הפסיכומטרי של קידום אנחנו נלמד אותכם גם את כל הטיפים, השיטות ודרכי ההתמודדות עם לחץ הזמן בבחינה. אל דאגה – במהלך קורס הפסיכומטרי שלנו יהיה לכם מספיק זמן לתרגל את הכישורים האלו כך שתגיעו לבחינה מוכנים!

עד 40% הנהחה קורסי בגרות בקידום
עד 40% הנחה קורסי בגרות קידום svg מובייל

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

אני רוצה להיות חלק ממשפחת קידום

העלאת קורות חיים

קורות החיים נשלחו בהצלחה!

הוספת קובץ

הוספת המלצה על מורה

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר

הוספת המלצה לגפ"ן

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר