רוצה לשמוע עוד על פסיכומטרי?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

מדעי החברה

תואר ראשון באחד ממקצועות מדעי החברה הכלליים, מקנה לסטודנטים מושגי יסוד ותיאוריות בסיסיות במדעי החברה על תחומיהם השונים. בעלי תואר ראשון של מדעי החברה יכולים לעשות שימוש בכלים מדעיים המקובלים במדעי החברה וליישם תיאוריות באופן אמפירי על החברה הישראלית.

מטרת הלימודים לקראת תואר ראשון במדעי החברה היא עידוד חשיבה וניתוח של בעיות חברתיות, כלכליות ופוליטיות. לצד התיאוריה והמחקר הנלמדים בתואר ראשון במדעי החברה, הכלים התיאורטיים והמחקריים של מדעי החברה מקנים לבוגריהן ידע שיאפשר להם לעבוד במוסדות וארגונים בתחומי הכלכלה, החברה, הממשל והניהול. 

יש לזכור שמדעי החברה כוללים בתוכם מגוון רחב של תחומי לימוד, חלקם בעלי זיקה חזקה יותר לעולם התעסוקה וחלקם פחות. כך למשל לימודי כלכלה הם תחום נחשב ובעל ביקוש רב (הן מצד מעסיקים והן מצד סטודנטים), בעוד שלימוד אפריקה נחשבים כתחום פחות נחשב ולכן גם פחות נדרש מצד מעסיקים. חשוב להבין שהשם הכולל "מדעי החברה" מתייחס למגוון רחב של תארים, דיצסיפלינות ותחומי לימוד ולכן לא ניתן להתייחס אליהם כמקשה אחת אלא להתייחס ללימודים הספציפיים שמעניינים אותכם - למרות שנהוג לשלב את הלימודים בתחום זה בלפחות 2 מחלקות ואף יותר.

X