רוצה לשמוע עוד על פסיכומטרי?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

שיפור ציון פסיכומטרי

שיפור פסיכומטרי בפעם השנייה הוא אופציה אפשרית אם קיבלתם ציון פסיכומטרי שאינו מספק אתכם. כדאי לעשות זאת - אם בעבר היה נהוג לחשוב כי לא ניתן לשפר באופן משמעותי ציוני פסיכומטרי, הזמן והניסיון מוכיחים כי יש מי שמצליחים לשפר את ציוניהם ב-100 ואף ב-150 נקודות!  

חשוב לזכור כי לא ניתן לגשת למבחן פסיכומטרי חוזר במועד הראשון שמתקיים לאחר המבחן הפסיכומטרי שעשיתם. בעקבות זאת, יש לכם כארבעה חודשים לשנס מותניים ולהשקיע מאמצים בלמידה למבחן, כך שבפעם הבאה תהיו מרוצים מהתוצאה. זכרו שמבחן פסיכומטרי חוזר איננו עונש – ראו בו הזדמנות להתעלות על עצמכם ולהעלות את הציון הפסיכומטרי.

אם החלטתם לגשת שוב אל המבחן הפסיכומטרי, מומלץ להשקיע את מאמציכם בפרקים הקשים לכם במיוחד. בנוסף, אם בפעם הראשונה בה נבחנתם העדפתם ללמוד לבד או שבחרתם בקורס לא מתאים, אנו ממליצים לכם לעשות את קורס הפסיכומטרי של קידום ולהבטיח לעצמכם ציון פסיכומטרי גבוה שיבטיח את מקומכם בפקולטות המבוקשות.

אם הצלחתם להעלות את ציונכם במועד הפסיכומטרי השני באופן משמעותי, ייתכן שתקבלו זימון מהרכז הארצי לבחינות והערכה ל"מבחן פסיכומטרי חוזר". זימון זה מגיע לנבחנים שהצליחו לשפר את ציונם בכ-150 נקודות. המבחן מתקיים בבנייני המרכז הארצי לבחינות והערכה בירושלים, ומדמה מבחן פסיכומטרי. אין בכוונת המרכז הארצי לבחינות והערכה לדרוש מכם שתשחזרו את תוצאות המבחן הפסיכומטרי האחרון, אלא לבדוק כי לא רימיתם. מסיבה זו, כל עוד ציון הפסיכומטרי שלכם אכן הושג ביושר - רענון כללי של החומר יספיק. רק לאחר שתעברו את המבחן החוזר יפורסם הציון החדש שלכם והוא יכנס לתוקף.
 
בנוסף לשיפור הציון הפסיכומטרי באמצעות פסיכומטרי חוזר, כדאי לשקול גם לשפר חלק מהבגרויות. שילוב זה של בגרויות ופסיכומטרי משופרים יוכל לעזור לכם להתקבל אל החוג המבוקש. בקידום ישמחו להמליץ לכם באילו בגרויות כדאי לכם להיבחן מחדש, כדי להגיע לתוצאות מקסימליות בשילוב עם שיפור פסיכומטרי.
 

 

X