רוצה לשמוע עוד על פסיכומטרי?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

פסיכומטרי - מילולי

הפרק המילולי במבחן הפסיכומטרי מהווה כ-40% מציון המבחן. בכל פרק מילולי בבחינה יש כ-23 שאלות, והזמן הניתן לפתירתו הוא כ-20 דקות בלבד. חלוקת זמנים נכונה ויעילה בפרק זה היא בגדר חובה על מנת לעבור את פרק זה בהצלחה.

איך לנהל את הזמן בפרק המילולי?

אנו בקידום ממליצים לעבוד בכמה שלבים בכדי למקסם את הציון בפרק המילולי. תחילה, הכינו לעצמכם טבלת ניהול זמנים. פתרו מבחני הכנה ורישמו לעצמכם כמה זמן לוקח לכם לענות על כל שאלה. לאחר מכן, הסתכלו בזמנים אשר רשמתם לעצמכם ונסו להבין את מגבלות הזמן שלכם בהתאם לצרכים האינדווידואליים שלכם. לכל אחד מאיתנו יש יכולות שונות, ישנם פותרים מהירים יותר וישנם מהירים פחות ועלינו להבין את המצב בו אנו נמצאים. לאחר חישוב הנקודות וההבנה העצמית לגבי המהירות בה אתם פותרים את הפרק יש לתכנן בצורה אופטימלית את הזמנים בכדי להגיע מוכן למבחן האמיתי ולא להתעכב על דברים מיותרים שהיו יכולים להימנע מכם.

תכנון הזמן האופטימלי עליו אנו ממליצים הוא תחילה בדיקה עצמית של תחומים בו אתם מרגישים חזקים או חלשים והעברת זמן יקר בין נושא חלש לנושא חזק. אנו ממליצים לוותר ולא לבזבז זמן על נושאים חלשים וזאת על מנת להקדיש את מירב תשומת הלב לתרגילים בהם אתם חזקים ובטוחים בהצלחתכם בפתירת תרגילים אלה.

בנוסף, מומלץ להתחיל עם השאלות בהם אתם חזקים ורק לאחר מכן לעבור לנושאים הבעייתיים יותר וזאת לאחר שנשאר לכם זמן רב.

צפו במצגת הבאה בנושא:

לסיכום , חשוב לנתח את מצבכם ולבנות אסטרטגיה התואמת ליכולות האישיות. לאחר בניית האסטרטגיה יש לתרגל אותה, תחילה בפרקים בודדים ולאחר מכן בפתרון בחינה שלמה. זו הדרך להוצאת ציונים גבוהים בפסיכומטרי.

בקורס פסיכומטרי, מורי קידום יקדישו לתלמידים זמן אישי שבו יבנו יחד עם התלמיד את האסטרטגיה הטובה ביותר בהתאם ליכולות התלמיד ועל פי הנסיון הרב של המורים.

 

X