רוצה לשמוע עוד על פסיכומטרי?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

הכנה למטלת החיבור

יכולת כתיבה הינה מיומנות אשר מושפעת כמובן מיכולות שהתפתחו בצורה הדרגתית לאורך השנים. עם זאת בהחלט ניתן לשפר ולשכלל את יכולתנו בצורה ניכרת באמצעות הכנה מתאימה בכדי להגיע לציון הגבוה ביותר בבחינת הפסיכומטרי, בדומה להכנה במטלות הבחינה האחרות.

הכרות עם צורת הכתיבה העיונית - כאמור, הכתיבה הנדרשת במבחן הינה עיונית. לצורת כתיבה זו קיימים פרמטרים קבועים על בסיסם ניתן הציון. הכרות עם פרמטרים אלו הינה קריטית כדי להצליח במטלת החיבור בפסיכומטרי. ניתן בהחלט גם להשתפר בכל אחד מהפרמטרים באמצעות מתן כלים מתאימים והתנסות.
במסגרת קורס הכנה לפסיכומטרי של "קידוםיכירו תלמידינו בצורה מעמיקה את הקריטריונים להערכה וכן יקבלו כלים כדי לשכלל את יכולתם בהיבטי התוכן והלשון. בנוסף, יתנסו תלמידי הקורס במטלות כתיבה ואף יקבלו הערכה מנומקת כחלק מתהליך הלמידה והשיפור.

המלצות לתרגול לפני קורס הפסיכומטרי

התעדכנות חדשותית - רבות ממטלות הכתיבה עוסקות בנושאים רלוונטיים ואקטואליים. לפיכך צפייה במהדורות חדשות, קריאה באתרי אקטואליה ובמיוחד קריאת עיתונים, עשויים לסייע כהכנה למטלת הכתיבה.
הכנה למטלת החיבור החדשה בפסיכומטריהכרות עם חיבורים עיוניים - מומלץ להתעמק בדוגמאות המובאות באתר קידום כהכנה מקדימה לקורס. בנוסף, קריאת מאמרי עמדות ודעות בעיתונות יכולה לסייע בהכרות עם סגנונות כתיבה שונים ודרכים להצגת טיעונים מנומקים. 
ניתן להשתמש במטלות כתיבה לדוגמא שהעלה "המרכז הארצי לבחינות והערכה" על מנת להבין את רמת החיבור הנדרש ממכם, וכיצד מתבצעת בדיקת מטלת החיבור על ידי המרכז הארצי. דוגמאות ניתן למצוא כאן

מה לגבי נבחנים לקויי למידה או נבחנים בשפה אחרת מעברית

נבחנים בתנאים מותאמים - יידרשו גם כן לבצע את מטלת הכתיבה. נבחנים אשר קיבלו במפורש התאמה של כתיבה על מחשב יבצעו את מטלת הכתיבה על מחשב.
נבחנים בשפה שאינה עברית - יידרשו גם כן לבצע את מטלת הכתיבה בשפת הבחינה (נבחנים ברוסית, לדוגמה, יידרשו לכתוב ברוסית). נבחנים בנוסח הבחינה המשולב בפסיכומטרי יוכלו לכתוב בכל אחת מהשפות הבאות: עברית, אנגלית, איטלקית, אמהרית, גרמנית, הולנדית, הונגרית, פורטוגזית ורוסית.

לחץ כאן לקבלת תשובות על שאלות נפוצות בנושא המבחן הפסיכומטרי.

 

 

X