רוצה לשמוע עוד על פסיכומטרי?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

מקצועות לתואר ראשון

באוניברסיטאות ובמכללות ברחבי הארץ מוצעים תארים ראשונים במקצועות רבים, מסוגים שונים ומשונים. את התואר הראשון אפשר ללמוד בשני חוגים או להתמקד בחוג אחד. בשנים האחרונות, בנוסף לתוכניות התארים הרגילות והוותיקות, אנו עדים למגמה של חדשנות ושילוב בקרב האוניברסיטאות והמכללות. המוסדות להשכלה גבוהה החלו להציע בשנים האחרונות מגוון רחב של תוכניות ליומד משולבות ייחודיות, עבור מקצועות שבעבר לא נלמדו יחד, כגון תואר משולב ללימודי בלשנות ומדעי המחשב. בנוסף, קיימת האפשרות לעשות תואר ראשון כפול - לא מדובר בתואר משולב דו-חוגי, אלא בלמידה של שני תארים ראשונים במהלך מסגרת זמן ותוכנית לימודים שונה (בהתאם לכל מוסד ותוכנית העבודה שלו).

יש לזכור שבחירה נכונה של מקצוע הלימודים שלכם בתואר תשפיע עליכם רבות בעתיד, ולכן חשוב להעמיק ולקרוא כמה שיורת על כל תחומי הלימודים שמעניינים אותכם. בין אם אתם מעדיפים מקצועות ריאליים יותר כמו פיזיקה, הנדסה או מחשבים ובין אם אתם מחפשים מקצועות הומאניים יותר כגון פילוסופיה, מדעי החברה או מדעי המדינה, חשוב להבין לאיזה עולם אתם נכנסים כאשר אתם בוחרים מקצוע או תחום לימודים ולכן מומלץ לקרוא כמה שיותר על התחומים השונים.

באתר קידום אספנו עבורכם מידע על כמה מקצועות תואר ראשון מבוקשים במיוחד שיכולים לעזור לכם בבחירת תחום הלימודים שלכם, כדי שתוכלו לקרוא, ללמוד על המקצועות השונים ולקבל את ההחלטה שהכי נכונה עבורכם. קחו בחשבון כי מדובר ברשימה חלקית וכי קיימים מקצועות נוספים רבים ללימודי תואר ראשון, וכי תמיד צצות תוכניות לימוד חדשות במוסדות השונים, לכן יש להתייחס לרשימה זו כנקודת ייחוס, בסיס כלשהוא שייתן לכם הבנה וכלים להתמודד עם המגוון הרחב של תוכניות הלימוד השונות. 

כדי להחליט מה בדיוק תרצו ללמוד פתחו את הראש וחשבו מחוץ לקופסא. בחרו או פסלו חוגי לימוד רק אחרי שוודאתם מה לומדים בהם ואילו אופציות הם פותחים בפניכם.

 

נושאים נוספים שיעניינו אותך:
 
X