חרדת בחינות

צעירים רבים סובלים מחרדת בחינות, אך לא מודעים לכך שהם לא לבד. חרדת בחינות היא דבר שגור שיכול להתעורר אצל כל אדם. זאת בשל גורמי לחץ שונים, רצון בהצלחה ואף פחד מכשלון. אולם, הדבר הטוב ביותר הינו לא לחשוש מחרדת הבחינות, אלא לקבל אותה בהבנה ולנסות להתמודד איתה.

מדוע מתעוררת חרדת בחינות?

חרדת בחינות יכולה להתעורר בשל שני מרכיבים, מרכיב קוגניטיבי, המעורר בנו דאגה ומחשבות רבות בשל חוסר הצלחה או כשלון בבחינה, הרגשה ש"לא למדתי מספיק" או "המבחן קשה מדי". מרכיב שני הוא המרכיב הפיזי, בעת תחושת חרדה מתעוררת המערכת הפיזיולוגית ואנו מתחילים לחוש מחנק, הזעה ותחושה כללית של מועקה.

אל תחששו מפני חרדת בחינות, החשש מכשלון והדאגה להצליח היא אנושית ושכיחה אצל כולם. כולנו רוצים להצליח, וכולנו חוששים מפני כשלון, כך שאתם לא לבד.

במהלך הלימודים לבחינות הבגרות יכול להיות שתתקלו בחרדת בחינות. צוות קידום בגרויות נמצא כאן על מנת להרגיע אתכם וללמד אתכם כיצד להתגבר על חרדת הבחינות. יכול להיות שתתקלו בחרדה זו עוד לפני בחינת הבגרות עצמה, במהלך הלימודים והבחנים המתקיימים בזמן הלימודים. במידה ומתעוררת חרדה זו, פנו לצוות המורים שלנו – דברו איתם על זה ותראו כיצד מיד תחושו הקלה.

צוות קידום בגרויות ריכז עבורכם טיפים להתמודדות עם חרדת בחינות:

  • חלקו את זמן הלמידה באופן נכון – אל תשאירו את הכל "לרגע האחרון", זכרו היקף החומר הלימודי הינו גדול, לכן יש לחלק את החומר הלימודי בצורה שתאפשר לכם להיות רגועים וללמוד בנחת ולא ללמוד את מירב החומר בבת אחת.
  • רכשו אסטרטגיות לימודיות נכונות – במהלך הלימודים לקראת הבגרות תוכלו להבין בעצמכם אילו שיטות עבודות יותר עבורכם: ללמוד לבד, ללמוד בקבוצה, לסכם את החומר, לקרוא אותו וכן הלאה. ככל שתרגישו בטוחים ביותר בהרגלי הלמידה שלכם, כך תחושו שיש לכם שליטה רבה יותר על החומר הלימודי ולא תתפתח בכם חרדה.
  • אל תכנסו לתחרויות מיותרות – כאשר לומדים בכיתה עם אנשים נוספים יכולה להתפתח אווירה תחרותית של "למי יש את הציון הגבוה ביותר". המנעו מכך, מדדו את עצמכם לפי ההישגים האישיים שלכם. תחרויות מסוג אלו רק מעוררות חרדה ולאו דווקא משקפות את המציאות.
  • דאגו לישון טוב כמה ימים לפני הבחינה – כאשר הגוף מותש, קל יותר להיכנס למצבי לחץ. אם תדאגו לאכול ולישון כיאות לפני הבחינה הרי שהגוף שלכם יהיה רגוע יותר ותמנע התעוררות של מצבי חרדה.

חשוב לזכור! אם למדתם כיאות והשקעתם בלימודים – אין סיבה שתתעורר חרדה, חזקו את הביטחון העצמי שלכם ודאגו לעסוק בפעילויות המסבות לכם כיף, כך תפחיתו את הסיכויים להתעוררות חרדת בחינות.

צוות קידום בגרויות נמצא כאן עבורכם להתמודדות עם כל בעיה שעלולה לעלות במהלך הלימודים לבחינת הבגרות – אל תהססו לפנות אלינו במידה ומתעוררת בעיה של חרדה.

בהצלחה!

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך:

ניווט בכתבה

פוסטים נוספים בנושא​

דף-תכנית-גפן---פסיכומטרי-לתיכונים

טיפים יעילים להכנה לבחינה הפסיכומטרית עבור מועמדים לעתודה אקדמית

דף ראשי של פסיכומטרי פתרונות

חיסכון או בזבוז? כיצד לבחור נכון את דרך הלימוד לפסיכומטרי?

מבחן אמירנט

פורום פסיכומטרי

קורס פסיכומטרי – פרונטלי, און ליין או היברידי

יש לך שאלה?

רוצה להתייעץ עם מורה מנוסה? הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂

פוסטים נוספים בנושא​

הפורום ששווה יותר

אם יש לך שאלה כלשהי ובא לך להתייעץ עם מורה מנוסה, הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂
ניתן להעלות אליו כל שאלה שעולה על דעתך (בנושאים מקצועיים, כן? אנחנו פחות טובים במתכונים לעוגות שוקולד…) ואחד מהמורים שלנו ייתן לך את התשובה הטובה ביותר במהרה. 

עד 40% הנהחה קורסי בגרות בקידום
עד 40% הנחה קורסי בגרות קידום svg מובייל

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

אני רוצה להיות חלק ממשפחת קידום

העלאת קורות חיים

קורות החיים נשלחו בהצלחה!

הוספת קובץ

הוספת המלצה על מורה

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר

הוספת המלצה לגפ"ן

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר