פסיכומטרי וסיכויי קבלה ללימודים

כמה פסיכומטרי צריך בשביל להתקבל ללימודי חשבונאות ברופין? וכמה צריך לקבל בפסיכומטרי בשביל ללמוד מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב? אם אינכם יודעים מהם סיכויי הקבלה שלכם- זה המקום בשבילכם!

נבחנים במבחן הפסיכומטרי מתחלקים לשתי קבוצות: הקבוצה הראשונה מורכבת מאנשים שיודעים לפני המבחן הפסיכומטרי מהו המסלול שבו הם רוצים ללמוד, והקבוצה השנייה שמורכבת מאנשים שמחכים לראות מה יהיה במבחן הפסיכומטרי ולאחר מכן מחליטים בהתאם לציוני פסיכומטרי מה הם מעוניינים ללמוד. מה שמשותף לשתי הקבוצות למעשה זה אי הוודאות לגבי סיכויי קבלה וציון המתאם המורכב מציוני הבגרויות וציון פסיכומטרי הדרוש מהם לקבלה ללימודים הרצויים.

רובם המוחלט של מוסדות הלימוד דורשים ציון פסיכומטרי ברף מסויים לקבלה ללימודים לקראת תואר ראשון. בדרך כלל, מוסדות הלימוד מציגים את הציון הפסיכומטרי הנדרש לכל תואר ראשון שאותו הם מציעים, כך שעוד לפני שתתחילו ללמוד תוכלו לדעת איזה ציון פסיכומטרי תצטרכו להשיג כדי להתקבל לתואר  המבוקש.

במקרים מסויימים, אם אתם רואים שבשל ציוני הבגרות שלכם, אתם נדרשים לציון פסיכומטרי גבוה במיוחד, כדאי לשקול – במקביל לקורס הפסיכומטרי – להיבחן שוב ולשפר את ציוני הבגרויות שהתגלו כחלשות אצלכם, וכך להגדיל את הסיכויים להתקבל לתואר ראשון שאתם רוצים.

בדיוק בשביל זה איגדנו עבורכם את הדרישות של חלק מהמסלולים וסיכויי קבלה בהתאם לציון הפסיכומטרי וציוני הבגרויות המינימליות הנדרשים ממכם על מנת להציג את מועמדותכם, כמובן שהדרישות משתנות לפי מוסד אקדמאי ומסלול הלימודים.

כמה פסיכומטרי צריך ומהם סיכויי הקבלה שלי?

מקצוע
אונ' תל אביב אונ' חיפה אונ' העברית אונ' בן גוריון אונ' אריאל המרכז האקדמי רופין   
הנדסה ציון פסיכומטרי 600 ומעלה, התאמה 640-665 ומעלה ציון פסיכומטרי 550-600 ומעלה, בגרויות 85 ומעלה פסיכומטרי 550 ומעלה, בגרויות 70 ומעלה
פסיכולוגיה ציון התאמה  656 ציון התאמה 629-660 ומעלה ציון פסיכומטרי 740 ומעלה ציון פסיכומטרי 650 ומעלה חלק מהמוסדות דורשים תעודת בגרות בלבד, וחלק דורשים ממוצע בגרויות 90 ומעלה וציון פסיכומטרי 600 ומעלה.
משפטים ציון פסיכומטרי 700 ומעלה, ציון התאמה 640-669 לפחות ציון מתאם 649-680 לפחות ציון פסיכומטרי 700-720 לפחות וממוצע בגרויות 100 ומעלה. אין בדרך כלל ציון פסיכומטרי 580 ומעלה, ממוצע בגרויות 90 ומעלה
כלכלה וחשבונאות פסיכומטרי מעל 620 וציון התאמה 640-678 לפחות ציון פסיכומטרי 676 ומעלה ציון סכם 680 וציון פסיכומטרי  690 ומעלה בגרות מלאה וציון פסיכומטרי- אין פירוט על הציון הרצוי ציון קבלה 112- מורכב מציון פסיכומטרי 590 ומעלה וציוני בגרויות
מדעי המחשב ציון פסיכומטרי 700 ומעלה, ממוצע בגרויות 100 ומעלה. ציון פסיכומטרי 670 ומעלה ציון פסיכומטרי 700 לפחות, וציון כמותי גבוה. 660 בפסיכומטרי וגם ציון 90 ומעלה במתמטיקה 4 יחל או 80 ומעלה במתמטיקה 5 יחל חלק מהמכללות דורשות תעודת בגרות בלבד, וחלק דורשות ממוצע בגרויות מינימלי של 80  וציון פסיכומטרי של 550-620 בהתאם למכללה.

מקצועות נוספים

תזונה: באונ' העברית תצטרכו לפחות 646 בציון הפסיכומטרי, כאשר בשנה האחרונה ציון 672 הספיק לקבלה ללימודים, כאשר במרכז האוניברסיטאי באריאל תזדקקו לממוצע בגרויות מעל ל90, וציון פסיכומטרי 640 ומעלה.

קלינאית תקשורת: במכללת הדסה ידרשו ממכם תעודת בגרות בעלת ממוצע 80 ומעלה, וציון פסיכומטרי של 640 לפחות. במכללת אריאל תתקבלו בעזרת ממוצע בגרויות של 95 ומעלה וציון פסיכומטרי של 650 ומעלה. כמה פסיכומטרי צריך בשביל להתקבל ללימודי קלינאות תקשורת באוניברסיטה העברית בירושלים? 685 ומעלה, עם ציון התאמה של 715.

סיעוד: באונ' ת"א ידרשו ממכם ציון פסיכומטרי 520 לפחות ולאחר מכן תעברו ראיון אישי שיקבע את המשך דרככם. באוניברסיטת חיפה תצטרכו ציון מתאם של 569-600 לפחות, ובאוניברסיטת בן גוריון יבקשו ממכם ציון סכם 670 וציון פסיכומטרי 670 ומעלה.

ושאלת השאלות: כמה פסיכומטרי צריך בשביל להתקבל ללימודי רפואה? ברוב המקרים ידרשו ממכם ציון פסיכומטרי של 730-750 לפחות, וממוצע בגרויות של 100 ומעלה, כאשר גם אם עברתם את השלבים הללו, תתקלו בסדרת ראיונות ומבחנים לפני התחלת הלימודים במסלול רפואה.

חשוב לזכור שאלה הם דרישות הסף להגשת מועמדות למסלולים השונים במוסדות האקדמאים הנ"ל, הציונים משתנים בהתאם לכמות האנשים שמנסה להתקבל בכל שנה. הציונים הנ"ל אינם מבטיחים קבלה למסלול.

אם אתם יודעים מה ברצונכם ללמוד ואיפה, חשוב לדעת מה ציון הפסיכומטרי שאותו אתם צריכים להשיג כתזכורת ומוטיביציה נוספת. בכל מקרה אין להסתפק בציון הנדרש וחבל לקחת סיכונים – תנו את המיטב למשך כל תקופת קורס הפסיכומטרי שאליו נרשמתם בשביל שבשנה הבאה כבר תוכלו להתחיל ללמוד מה שתרצו, איפה שתרצו.

נושא נוסף שיעניין אותך: 

ניווט בכתבה

פוסטים נוספים בנושא​

דף ראשי של פסיכומטרי פתרונות

חיסכון או בזבוז? כיצד לבחור נכון את דרך הלימוד לפסיכומטרי?

מבחן אמירנט

פורום פסיכומטרי

קורס פסיכומטרי – פרונטלי, און ליין או היברידי

דף-תכנית-גפן---פסיכומטרי-לתיכונים

אתגרי הלמידה של החוזרים מהמלחמה וכיצד אפשר להקל עליהם?

יש לך שאלה?

רוצה להתייעץ עם מורה מנוסה? הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂

בחן את עצמך

מדגדג לך לדעת מה זה הפסיכומטרי הזה? בדיוק בשביל זה בנינו עבורך מבדק פסיכומטרי שבסופו נשלח לך את הציון המשוער שלך בסמס

פוסטים נוספים בנושא​

הפורום ששווה יותר

אם יש לך שאלה כלשהי ובא לך להתייעץ עם מורה מנוסה, הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂
ניתן להעלות אליו כל שאלה שעולה על דעתך (בנושאים מקצועיים, כן? אנחנו פחות טובים במתכונים לעוגות שוקולד…) ואחד מהמורים שלנו ייתן לך את התשובה הטובה ביותר במהרה. 

 

עד 40% הנהחה קורסי בגרות בקידום
עד 40% הנחה קורסי בגרות קידום svg מובייל

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

אני רוצה להיות חלק ממשפחת קידום

העלאת קורות חיים

קורות החיים נשלחו בהצלחה!

הוספת קובץ

הוספת המלצה על מורה

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר

הוספת המלצה לגפ"ן

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר