רוצה לשמוע עוד על פסיכומטרי?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

פסיכומטרי - כמותי

הפרק הכמותי בבחינה הפסיכומטרית מהווה כ-40% מציון הבחינה הכולל. פרק זה ידוע בקושי שלו ובבעיות התלמידים ופחדיהם בכל הנוגע לפתרון מבחן על בסיס מתמטיקה ואלגברה.

בכל פרק כמותי בבחינה הפסיכומטרית יש כ-20 שאלות כאשר הזמן לפתרון הפרק מוקצב ב-20 דקות. כלומר, בחישוב מהיר ניתן לראות כי יש לכל שאלה דקה שלמה על מנת לפתור אותה בהצלחה. הפרק הכמותי הוא המגוון ביותר במבחן הפסיכומטרי. הוא מחולק לפרקים רבים הכוללים בעיות כמותיות למיניהן, שאלות גאומטריה, שאלות אלגברה וידיעה בסיסית של אחוזים, יחסים, שברים וחזקות.

השאלות בפרק הכמותי יכולות להופיע בפורמט שאלת רב ברירה (אמריקאית), או בפורמט שאלה פתוחה (בה קיימת תשובה "לא ניתן לדעת על פי הנתונים"). בנוסף, בכל פרק כמותי יש תרשים המונה אחריו כ-4 או 5 שאלות לגבי הנתונים המופיעים בו.

ניהול הזמן בפרק הכמותי

הנושאים מתערבבים בפרק ואין סדר מסוים לנושאים על גבי הבחינה, וזאת בשונה מהפרק המילולי. ניהול נכון של הזמן בפרק החשיבה הכמותית יכול לשפר משמעותית את ההצלחה במבחן הפסיכומטרי.

צפו במצגת הבאה בנושא:

שתי הבעיות העיקריות בפרק החשיבה הכמותית הן הזמן הקצוב וזיהוי סוג השאלה. במהלך הקורס, מורי הפסיכומטרי המקצועיים של קידום ילמדו את התלמידים לזהות בצורה מהירה את סוג השאלה וכך בעצם לפתור אותה בזמן המהיר ביותר. על מנת למקסם את סיכויי ההצלחה יש לפתור כמה שיותר שאלות בצורה נכונה. שימו לב – יש לפתור תחילה את השאלות הקלות לנו יותר ורק לאחר מכן, בזמן שנשאר יש לפנות לשאלות הקשות יותר. הכי חשוב לפתור כמה שיותר שאלות נכון ולכן חשוב שלא להתעכב על שאלות קשות.

חשוב לנתח את המצב המקצועי שלכם ולדעת באילו תחומים בחלק הכמותי בפסיכומטרי אתם חזקים ובאילו אתם חזקים פחות ולבנות אסטרטגיה נכונה בה אתם ממקסמים את מירב היכולות שלכם בחלק הכמותי.

נושאים נוספים שיעניינו אתכם:

 

X