השאירו פרטים וקבלו הצעה מעולה לקורס אמי"ר:
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

מבנה המבחן

מבחן אמי"ר מורכב משלושה פרקים, כאשר לכל פרק מוקצבות 20 דקות ומשך המבחן הכולל הוא 60 דקות. כל פרק מכיל 22 שאלות והמבנה שלו זהה לפרק האנגלית בפסיכומטרי. מבחן האמי"ר מכיל שני פרקי "אמת" ופרק "פיילוט" אחד שאיננו נחשב בציון, אך לכם אין דרך להבדיל בין הפרקים. על כן,  נתייחס לשלושת הפרקים באותה רמת חשיבות.  

מבנה הפרקים בבחינה

חלק I - השלמת משפטים (Sentence Completion)

בפרק השלמת המשפטים נבדקת היכולת להבין וליישם אוצר מילים בהֶקשר נתון. כל שאלה היא בעצם משפט ממנו הושמטו מילה או צירוף מילים. יש לבחור בתשובה שמשלימה כל משפט בצורה הטובה ביותר. השאלות מסודרות לפי קושי, כלומר, השאלה הקלה ביותר תופיע ראשונה והקשה ביותר תופיע אחרונה.


טיפים לחלק השלמת המשפטים

בחלק השלמת המשפטים לא רק אוצר המילים שלכם באנגלית עומד למבחן, אלא גם השליטה שלכם בדקדוק בסיסי באנגלית. אם אתם מכירים את הסיומות והתחיליות השונות של מילים ויכולים להבדיל בין שמות תואר לתואר הפועל ובין שמות עצם לפעלים, תוכלו לבצע אלימינציה, וכך להעלות את סיכוייכם לענות על תשובות נכונות בפרק זה.

מבנה מבחן אמי

חלק II - ניסוח מחדש (Restatements)

בפרק הניסוח מחדש נבדקת השליטה שלכם בדקדוק אנגלי ויכולת הבנת משפטים באנגלית וזאת באמצעות היכולת לזהות משפטים מורכבים המנוסחים במילים אחרות. שאלות הניסוח מחדש מופיעות בצורת משפט, שלאחריו מופיעים ארבע ניסוחים מחדש (כארבע תשובות לשאלה) לאותו משפט. יש לבחור באפשרות המבטאת בצורה הטובה ביותר את המשמעות של המשפט המקורי. גם בחלק זה השאלות מסודרות לפי קושי.

טיפ להצלחה בשאלות הניסוח מחדש

אפילו אם אתם לא מבינים את משמעות המשפט שעליכם לנסח מחדש, תוכלו להצליח בחלק זה של המבחן אם אתם לפחות מבינים כיצד בנוי משפט באנגלית, היכן מתחילה פסוקית ומכירים מילות קישור רבות כלל האפשר. למשל, אם הבנתם שהמשפט שלפניכם מתאר יחס של סיבה ותוצאה, תוכלו פשוט לחפש בתשובות את המשפט שמביע יחס של סיבה ותוצאה עם אותן המילים, ולהגיע לתשובה הנכונה.

חלק III - הבנת הנקרא (Reading Comprehension)

קריאת מאמרים היא חלק אינטגרלי מחייהם של סטודנטים רבים באוניברסיטה ובמכללה, בכל תחומי הלימודים. לכן יש חשיבות רבה ליכולת להתמודד עם טקסטים במסגרת מבחן אמי"ר. פרק הבנת הנקרא במבחן אמי"ר הוא מעין שילוב של היכולות שלכם שנבדקו בחלקים הקודמים: כאן אתם מתבקשים להפגין ידע באוצר מילים, הבנה בתחביר וכן הבנה בדקדוק אנגלי.

אם מטרת מבחן אמי"ר היא לקבל אינדיקציה לגבי רמת האנגלית הסבילה שלכם - כלומר היכולת שלכם לקרוא ולהבין משפטים ורעיונות באנגלית, הרי שחלק הבנת הנקרא בודק בצורה ממוקדת יותר את היכולת שלכם להתמודד עם מאמרים שלמים באנגלית.

בפרק זה נבדקת הבנה של קטעים קצרים הלקוחים מתחומי תוכן אקדמיים מגוונים. חלק זה של המבחן כולל שני קטעי קריאה, כל אחד באורך של שלוש או ארבע פסקאות. אחרי כל קטע קריאה יופיעו בין חמש לשש שאלות על הקטע. השאלות מסודרות לפי סדר הופעת המידע בקטע הקריאה, כלומר, השאלה הראשונה מתייחסת לאינפורמציה בתחילת קטע הקריאה וכן הלאה.

בנוסף, בחלק מהמקרים, השאלה הראשונה יכולה לבדוק את מידת ההבנה הכללית שלכם את הפרק, ולבקש מכם לתת כותרת מתאימה לפרק, להחליט מהו הרעיון המרכזי בטקסט וכו'. קחו בחשבון כי לפעמים השאלה הכללית יכולה להופיע אחרונה.

טיפ להצלחה בפרק הבנת הנקרא

ברוב המקרים בפרק הבנת הנקרא אתם נדרשים לאתר את התשובה הנכונה בתוך פסקה או משפט ספציפיים. שאלות אלו בודקות את היכולת שלכם להבין אינפורמציה ספציפית בתוך משפט או פסקה. אם כן, כדי לענות על רוב השאלות, אין צורך לקרוא את כל הטקסט קודם, אלא רק לסרוק את הפסקאות בצורה מדוקדקת לחיפוש התשובה המתאימה לשאלה.

שימו לב! מדי פעם עשויות להופיע במבחן אמי"ר שאלות מסוגים חדשים, וייתכנו שינויים בהוראות הבחינה, במספר השאלות בפרק או במשך הזמן המוקצב לפתרונו.

נושאים נוספים שיעניינו אותך:
X