רוצה לשמוע עוד על מבחן אמי"ר?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

מבנה המבחן

מבחן אמי"ר מורכב משלושה פרקים, כאשר לכל פרק מוקצבות 20 דקות ומשך המבחן הכולל הוא 60 דקות. כל פרק מכיל 22 שאלות והמבנה שלו זהה לפרק האנגלית בפסיכומטרי. מבחן האמי"ר מכיל שני פרקי "אמת" ופרק "פיילוט" אחד שאיננו נחשב בציון, אך לכם אין דרך להבדיל בין הפרקים. על כן,  נתייחס לשלושת הפרקים באותה רמת חשיבות.  

מבנה הפרקים בבחינה

חלק I - השלמת משפטים (Sentence Completion)

בפרק השלמת המשפטים נבדקת היכולת להבין וליישם אוצר מילים בהֶקשר נתון. כל שאלה היא בעצם משפט ממנו הושמטו מילה או צירוף מילים. יש לבחור בתשובה שמשלימה כל משפט בצורה הטובה ביותר. השאלות מסודרות לפי קושי, כלומר, השאלה הקלה ביותר תופיע ראשונה והקשה ביותר תופיע אחרונה.


טיפים לחלק השלמת המשפטים

בחלק השלמת המשפטים לא רק אוצר המילים שלכם באנגלית עומד למבחן, אלא גם השליטה שלכם בדקדוק בסיסי באנגלית. אם אתם מכירים את הסיומות והתחיליות השונות של מילים ויכולים להבדיל בין שמות תואר לתואר הפועל ובין שמות עצם לפעלים, תוכלו לבצע אלימינציה, וכך להעלות את סיכוייכם לענות על תשובות נכונות בפרק זה.

מבנה מבחן אמי היא לקבל אינדיקציה לגבי רמת האנגלית הסבילה שלכם - כלומר היכולת שלכם לקרוא ולהבין משפטים ורעיונות באנגלית, הרי שחלק הבנת הנקרא בודק בצורה ממוקדת יותר את היכולת שלכם להתמודד עם מאמרים שלמים באנגלית.

בפרק זה נבדקת הבנה של קטעים קצרים הלקוחים מתחומי תוכן אקדמיים מגוונים. חלק זה של המבחן כולל שני קטעי קריאה, כל אחד באורך של שלוש או ארבע פסקאות. אחרי כל קטע קריאה יופיעו בין חמש לשש שאלות על הקטע. השאלות מסודרות לפי סדר הופעת המידע בקטע הקריאה, כלומר, השאלה הראשונה מתייחסת לאינפורמציה בתחילת קטע הקריאה וכן הלאה.

בנוסף, בחלק מהמקרים, השאלה הראשונה יכולה לבדוק את מידת ההבנה הכללית שלכם את הפרק, ולבקש מכם לתת כותרת מתאימה לפרק, להחליט מהו הרעיון המרכזי בטקסט וכו'. קחו בחשבון כי לפעמים השאלה הכללית יכולה להופיע אחרונה.

טיפ להצלחה בפרק הבנת הנקרא

ברוב המקרים בפרק הבנת הנקרא אתם נדרשים לאתר את התשובה הנכונה בתוך פסקה או משפט ספציפיים. שאלות אלו בודקות את היכולת שלכם להבין אינפורמציה ספציפית בתוך משפט או פסקה. אם כן, כדי לענות על רוב השאלות, אין צורך לקרוא את כל הטקסט קודם, אלא רק לסרוק את הפסקאות בצורה מדוקדקת לחיפוש התשובה המתאימה לשאלה.

שימו לב! מדי פעם עשויות להופיע במבחן אמי"ר שאלות מסוגים חדשים, וייתכנו שינויים בהוראות הבחינה, במספר השאלות בפרק או במשך הזמן המוקצב לפתרונו.

נושאים נוספים שיעניינו אותך:
X