בגרות בתנ"ך

הבגרות בתנ"ך הוא מקצוע חובה ובלעדיה לא תוכלו לקבל תעודת בגרות מלאה. אז כיצד מורכבת הבגרות בתנ"ך, מה בדיוק צריך ללמוד לקראת הבחינה, כמה זמן היא לוקחת וכמה היא חשובה כחלק מהתעודה הסופית?

מכיוון שרבים מתקשים להבין את ההקשר בין התנ"ך לחיים המודרניים ונרתעים מהשפה והניסוחים שמקשים על קריאה שוטפת ועל תהליך ההבנה, מקצוע זה הפך להיות מאתגר מאיים על לא עוול בכפו וחבל. הבגרות בתנך היא לא סתם בחינה, היא הרבה יותר מזה, כי הלימוד כולל קריאה של אחת מהספרים המעניינים ביותר בעולם, ולמעשה זהו ה-ספר הנפוץ ביותר בעולם.

לחצו כאן לעיון בפתרונות מלאים בבגרות בתנ"ך משנים קודמות

ללמוד לבגרות בתנ"ך

בעזרת קורס הכנה מקצועי תוכלו להבין את התנ"ך טוב יותר ולהעשיר את עולמכם, ובעזרת הקורס של קידום גם תוכלו להוציא ציון מקסימאלי בבחינה שהיא מקצוע חובה ובלעדיה לא תהיה לכם תעודת בגרות מלאה.

לכשיתברר לכם שהתנ"ך טומן בחובו סיפורים על מלחמות, מערכת היחסים בין העם לה', מחלוקות פוליטיות ואף אהבות אסורות, תשנו גישתכם ותראו בסיפורי התנ"ך סיפורים מופלאים ומרתקים הכתובים בתמצית מרובה, דבר המאפשר לנו לא אחת להשלים את הסיפור בעזרת הדמיון ובו בעת עדיין מבליט את המסר והלקח העיקרי.

אל כל אלה יתלווה תהליך למידה מרתק ומעשיר אשר ישים בידיכם את מיטב הכלים שיש לנו להציע בכדי להצליח בבחינת הבגרות וכמובן צוות המורים המנוסה שלנו שילווה אותכם לאורך כל הדרך ויביא אותכם לציון שאתם רוצים.

כיצד מורכבת הבגרות בתנ"ך?

ממש כמו במבחני בגרות הומאניים אחרים דוגמת הבגרות בהיסטוריה ובגרות בספרות, גם בגרות בתנ"ך דורשת מכם מיומנות כתיבה ושליטה בעברית והבנת הנקרא. ללמוד לקראת הצלחה בבחינה זו אינה 'תורה' משמיים. נדרשת הבנה של מספר עקרונות מנחים ברמת החומר, המיומנות והחשיבה המקראית.

בניגוד למבחני בגרות אחרים, הבנת הנקרא בתנ"ך מתמקדת בשפה המקראית ועמה צריך להתמודד ולהבין את המורכבויות שבה בכדי לצלוח אותה בהצלחה. החינה מחולקת ל-4 פרקים:

* פרק 1: קטע שאינו נלמד.

* פרק 2: נושא הגג "מלכים ונביאים".

פרק 3: עלילות בראשית.

פרק 4: נושאי החתך.

שאלות הבחינה מראות על הבנה, מציאת עקרונות משותפים והשענות רבה על רמזים לשוניים וצורניים. חשוב ביותר להיות מיומן בניתוח הטקסט על פי עקרונות מנחים והבנת הקשר בין הצורה לתוכן ולא להתבסס על שינון ולימוד בעל פה של החומר.

מתי מתקיימת בחינת הבגרות הבאה בתנ"ך? לחצו כאן

משך הבחינה הינו שעתיים וחצי (150 דקות סה"כ) וחומר העזר המותר לשימוש הינו ספר תנ"ך ללא פירושים. למה ללא פירושים? מאד פשוט, כי הפירושים לרוב יכולים לספק לכם את התשובות לשאלות בבגרות בתנך, במיוחד לאותם שאלות שמתייחסות לפירוש כזה או אחר. אבל אין לכם מה לדאוג, אחרי שתלמדו כמו שצריך ותחזרו על החומר מספיק, לא תצטרכו את הפירושים.

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך:

ניווט בכתבה

פוסטים נוספים בנושא​

דף ראשי של פסיכומטרי פתרונות

חיסכון או בזבוז? כיצד לבחור נכון את דרך הלימוד לפסיכומטרי?

מבחן אמירנט

פורום פסיכומטרי

קורס פסיכומטרי – פרונטלי, און ליין או היברידי

דף-תכנית-גפן---פסיכומטרי-לתיכונים

אתגרי הלמידה של החוזרים מהמלחמה וכיצד אפשר להקל עליהם?

יש לך שאלה?

רוצה להתייעץ עם מורה מנוסה? הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂

פוסטים נוספים בנושא​

הפורום ששווה יותר

אם יש לך שאלה כלשהי ובא לך להתייעץ עם מורה מנוסה, הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂
ניתן להעלות אליו כל שאלה שעולה על דעתך (בנושאים מקצועיים, כן? אנחנו פחות טובים במתכונים לעוגות שוקולד…) ואחד מהמורים שלנו ייתן לך את התשובה הטובה ביותר במהרה.

עד 40% הנהחה קורסי בגרות בקידום
עד 40% הנחה קורסי בגרות קידום svg מובייל

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

אני רוצה להיות חלק ממשפחת קידום

העלאת קורות חיים

קורות החיים נשלחו בהצלחה!

הוספת קובץ

הוספת המלצה על מורה

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר

הוספת המלצה לגפ"ן

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר