בגרות מלאה

בקידום אנו מציעים מגוון רחב של מסלולי לימוד המותאמים לצרכים השונים של כל תלמיד. ניתן לבחור מסלול לימוד לבגרות אחת וכן מסלול לימוד לבגרות מלאה אשר תכלול את כלל בחינות הבגרות הנדרשות על-ידי משרד החינוך לקבלת תעודת בגרות מלאה.

מהי בגרות מלאה?

תעודת הבגרות מונפקת על-ידי משרד החינוך ומהווה תעודה לרמת השכלה התיכונית בישראל. בגרות מלאה היא תנאי בסיסי הכרחי ללימודים ברוב המוסדות להשכלה גבוהה ולימודים לקראת תואר ראשון. מסלולים אקדמיים מסוימים, כגון הנדסה, דורשים לעיתים ציון מינימלי במבחני בגרות מסוימים כגון בחינת הבגרות במתמטיקה.

ציון גבוה בבחינת הפסיכומטרי אינו פוטר מהדרישה לתעודת בגרות מלאה. ככל שממוצע הציונים של תעודת הבגרות שלך תהיה גבוהה יותר, כך מתרבים אפשרויותיך וסיכוייך להתקבל ללימודים אקדמיים ומוסדות ההשכלה הגבוהה השונים.

כמה יחידות זה בגרות מלאה? – מקצועות חובה

בכדי להיות זכאים לבגרות מלאה, יש לעבור את כל הבגרויות, משמע, את כל בחינות הבגרות ב 7 מקצועות חובה ומספר מקצועות מוגברים. סך יחידות הלימוד המינימלי הדרוש לקבלת תעודת בגרות הינו לפחות 20 יחידות לימוד (יח"ל). לכל מקצוע נקבע מספר יחידות לימוד מינימלי שיחד מרכיבים 16 יחידות לימוד.

מספר יחידות הלימוד המינימלי למקצועות החובה הינם:

מקצועות מוגברים

ישנן 5 יחידות לימוד נוספות שיש להיבחן עליהן בכדי לקבל זכאות לתעודת בגרות. מקצועות אלו ידועים כמקצועות מוגברים בהם עושים 4 או 5 יחידות לימוד. על כל תלמיד להיבחן לפחות במקצוע אחד ברמת 4 או 5 יחידות לימוד בכדי להיות זכאי לבגרות מלאה.

ניתן להשלים את יחידות הלימוד על-ידי תגבור מקצועות החובה. כגון להיבחן ב-5 יחידות במתמטיקה אשר למעשה מקנה 2 יחידות של מקצוע מוגבר. כמו כן, ניתן להשלים את היחידות על ידי בחינת בגרות במקצועות שאינן מקצועות חובה כגון בגרות בגיאוגרפיה ובגרות בפיזיקה.

ציוני בגרות מינימליים

ציון עובר במבחן הבגרות הינו 55. עם זאת, ישנם מספר מקרים בהם ציון נכשל אינו פוסל זכאות לבגרות מלאה:

  1. אם ציון הנכשל הינו גבוה מ 45 וזהו הציון הנכשל היחידי במבחני הבגרות. יחד עם זאת, מקרה זה אינו תקף לבחינת הבגרות בלשון. במילים אחרות, חובה לעבור את בחינת הבגרות בלשון בכדי להיות זכאים לבגרות מלאה.
  2. אם ציון הנכשל נמוך מ 45, ניתן לקבל זכאות לתעודת בגרות מלאה רק אם ישנם שני מקצועות נוספים ברמה של לפחות 3 יחידות לימוד אשר ציון בחינת הבגרות בהם הינו לפחות 75. לדוגמא, אם הוצאת ציון של 40 במבחן הבגרות בהיסטוריה, עליך להוציא לפחות 75 בעוד שני מקצועות (של לפחות 3 יח"ל) כגון: בחינות הבגרות במתמטיקה ובאנגלית.

יחד עם זאת, מוסדות אקדמיים רבים אינם מקבלים תלמידים עם ציון נכשל בבחינת בגרות באנגלית או בבגרות במתמטיקה ויש לבדוק מהם תנאי הסף לקבלה ללימודים במוסדות ההשכלה הגבוהה השונים.

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך:

ניווט בכתבה

פוסטים נוספים בנושא​

דף ראשי של פסיכומטרי פתרונות

חיסכון או בזבוז? כיצד לבחור נכון את דרך הלימוד לפסיכומטרי?

מבחן אמירנט

פורום פסיכומטרי

קורס פסיכומטרי – פרונטלי, און ליין או היברידי

דף-תכנית-גפן---פסיכומטרי-לתיכונים

אתגרי הלמידה של החוזרים מהמלחמה וכיצד אפשר להקל עליהם?

יש לך שאלה?

רוצה להתייעץ עם מורה מנוסה? הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂

פוסטים נוספים בנושא​

הפורום ששווה יותר

אם יש לך שאלה כלשהי ובא לך להתייעץ עם מורה מנוסה, הפורום שלנו קיים במיוחד בשביל זה 🙂
ניתן להעלות אליו כל שאלה שעולה על דעתך (בנושאים מקצועיים, כן? אנחנו פחות טובים במתכונים לעוגות שוקולד…) ואחד מהמורים שלנו ייתן לך את התשובה הטובה ביותר במהרה. 

 

עד 40% הנהחה קורסי בגרות בקידום
עד 40% הנחה קורסי בגרות קידום svg מובייל

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

הצעד הראשון שלך בקידום!

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!

אני רוצה להיות חלק ממשפחת קידום

העלאת קורות חיים

קורות החיים נשלחו בהצלחה!

הוספת קובץ

הוספת המלצה על מורה

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר

הוספת המלצה לגפ"ן

תודה שהקדשת מזמנך לכתוב, זה לא ברור מאליו!

בקרוב כולם יוכלו לקרוא את ההמלצה באתר