רוצה לשמוע עוד על פסיכומטרי?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

המרכז הארצי לבחינות והערכה

המרכז הארצי לבחינות ולהערכה מפעיל את מערך הבחינות הפסיכומטריות מהשלב הראשון של חיבור וכתיבת המבחן, ועד לשלב האחרון של בדיקת ופרסום תוצאותיו. המרכז הוקם בשנת 1981 על פי החלטת ועד ראשי האוניברסיטאות בישראל, וזאת במטרה לחבר ולהפעיל מערכת מבחנים שתוכל לסייע בתהליך מיון המועמדים למוסדות השונים להשכלה גבוהה בארץ. עד אז, כל אוניברסיטה, ולעיתים אפילו כל פקולטה וחוג, קיימו מבחני כניסה משלהם. מצב זה בלבל את המועמדים והקשה על חייהם, מכיוון שמועמד שלא היה בטוח באיזו אוניברסיטה עליו ללמוד, או שרצה להתקבל לשני חוגים במקביל, היה צריך להבחן במספר רב של בחינות. הקמתו של המרכז הארצי לבחינות והערכה עשתה סדר בדברים וקבעה מערך בחינות אחיד ומשותף לכל האוניברסיטאות בישראל.  

המרכז הארצי לבחינות והערכהמלבד המבחן הפסיכומטרי, אחראי המרכז לקיומן של בחינות נוספות (מבחן אמיר, מבחן יעל, מבחני קבלה לפקולטות לרפואה ומבחני קבלה לתואר שני בפסיכולוגיה). מלבד זאת, המרכז הארצי לבחינות והערכה מפתח כלי מיון בתחום ההשכלה הגבוהה, עורך מחקרים בתחומים הקשורים למיון למוסדות להשכלה גבוהה ועוד.

בלחיצה על הלינק הבא תוכלו להגיע אל האתר של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה . זהו מוסד ציבורי ללא כוונת רווח, חברות בו כל האוניברסיטאות בישראל, והוא פועל תחת פיקוח נציגי האוניברסיטאות. 
 
העובדים של המרכז הארצי לבחינות והערכה הם בעיקר אנשי מקצוע המתמחים בהערכה ופסיכומטריקה. בנוסף, במרכז פועלת גם מועצה מדעית, שחברים בה אנשי מקצוע מהארץ ומחו"ל, ותפקידה לייעץ ולהדריך את עובדי המרכז ולשמר את הרמה הגבוהה של מבחני הפסיכומטרי. מידע מפורט על המרכז ותחומי האחריות שלו תמצאו באתר האינטרנט של המרכז הארצי לבחינות והערכה.
 
 
X