רוצה לשמוע עוד על פסיכומטרי?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

שאלות פסיכומטרי לדוגמא

התחומים שמשפיעים בצורה המהותית ביותר על ציון הפסיכומטרי שלכם הוא כמות התרגול ואיכות הלמידה שלכם. התרגול תלוי בעיקר בכם, תלמידי קורס הפסיכומטרי, ואיכות הלמידה זה כבר תחום האחריות שלנו.

בשביל לקבל מושג כללי על איך נראות שאלות במבחן פסיכומטרי וכיצד יש לגשת ולפתור אותן בצורה האופטימלית ולהגדיל את הסיכוי לפתור את השאלה בזמן קצר ועם תוצאה נכונה, הנה מספר דוגמאות לסרטוני וידאו של מורי קידום לדוגמאות לשאלות פסיכומטרי.

אנלוגיות פסיכומטרי

חלק האנלוגיות בפרק המילולי בפסיכומטרי מורכב מ-6 שאלות, כאשר בכל אנלוגיה עלינו למצוא את הקשר בין 2 המילים שניתנות בשאלה, ולפי הקשר שנמצא למצוא את זוג המילים שבו הקשר דומה גם בתשובות.
עוד על אנלוגיות בפסיכומטרי.

דוגמא לשאלות אנלוגיות בפסיכומטרי:

פרק האנגלית בפסיכומטרי - ניסוח מחדש

חלק חשוב בפרק האנגלית, ואולי החלק הקשה ביותר בפרק האנגלית הוא חלק הניסוח מחדש. בשאלות הללו אנחנו מקבלים משפט באנגלית ועלינו לבחור את המשפט המנוסח באופן שונה מהמשפט בשאלה, אך המשמעות נשארת דומה. שילוב של אוצר מילים רחב באנגלית ויכולות ניתוח וקריאה מהירות יכולות לסייע לכם בחלק זה.

דוגמא לשאלת ניסוח מחדש בפרק האנגלית:

גיאומטריה בפסיכומטרי

בניגוד לפרקים האחרים, השאלות בפרק המילולי לא מסודרות לפי קבוצות של שאלות לפי הסוג, אלא יש לזהות את השאלה לפני שניגשים לפתרון. גיאומטריה נמצאת בחלק נרחב מהפרק הכמותי בבחינה הפסיכומטרית, ובתחום כמו הגיאומטריה, עם כמות המשפטים הוחומר שיש לדעת - חשוב לבזבז כמה שמעט זמן על זיהוי השאלה ולהתקדם לפתרון השאלה במהירות.

דוגמא לשאלות גיאומטריה בפסיכומטרי:

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

 

X