רוצה לשמוע עוד על מבחן אמי"ר?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

מבחן אמי"רם

מבחן אמי"רם (אנגלית מיון לרמות ממוחשב), בדיוק כמו מבחן האמי"ר, נועד לסווג את רמת האנגלית שלכם. ואולם, ההבדל הבולט ביותר בין שני המבחנים הוא פורמט המבחן. בעוד שמבחן אמי"ר הרגיל כתוב על נייר ואת תשובותיו ממלאים בעיפרון, בחינת האמי"ר"ם נערכת מול מחשב ואת התשובות מסמנים באמצעות מקשי המקלדת. מבחינת קושי המבחן, אין שום הבדל בין שתי הבחינות וסיכויי ההצלחה בשני המבחנים זהים ותלויים קודם כל בשליטת הנבחן בשפה האנגלית.מבחן אמי

הכנה למבחן אמי"רם

כיוון שמבחן אמי"רם מכיל את אותן השאלות בדיוק שבוחנת אותנו על אותן המיומנויות כמו במבחן אמי"ר ובחלק האנגלית בפסיכומטרי, גם ההכנה למבחן המומחשב צריכה להיות זהה, ולכן קורס אמי"ר יכול לסייע לכם בין אם אתם ניגשים למבחן במחשב או על נייר. כל ההבדל כאמור הוא רק באופן הזנת התשובה - במחשב ולא על גבי נייר.

הרשמה למבחן

כיוון שבחינת אמי"רם נערכת בתוך מוסדות לימוד ספציפיים, המותאמים לעריכת המבחן במחשב, לצורך ההרשמה למבחן, יש צורך ליצור קשר עם אותם מוסדות באופן ישיר. 

מבחן אמי"רם - מבחן פנים-מוסדי

מבחן אמי"רם הוא מבחן פנים-מוסדי שההרשמה אליו מתבצעת רק דרך המוסד שבו אתם מתכננים ללמוד. בניגוד למבחן אמי"ר שהינו מבחן אנגלית כלל ארצי, התקף בכל האוניברסיטאות והמכללות בארץ, חשוב לדעת, מי שקובע לכם אם אתם זכאים להיבחן בבחינת אמי"רם הוא המוסד נרשמתם ללימודים גבוהים והציון שתשיגו בבחינה תקפה רק באותו המוסד. אם תבקשו לעבור או להתחיל לימודים במוסד אקדמי אחר, תתבקשו להיבחן באותו מוסד, או לחילופין להציג ציון במבחן אמי"ר. 

מבחן אדפטיבי (מותאם)

השאלות במבחן מתאימות את עצמן לרמת המבחן וזאת על סמך השאלות עליהן הוא עונה. בתחילת המבחן יוצגו מספר שאלות בעלות רמת קושי בינונית, וזאת על מנת לקבוע את הרמה הכללית שלכם. בהמשך המבחן, המערכת תאמוד את רמת היכולת של הנבחן, בכל שלב, על פי תשובותיו לשאלות שהוצגו עד לאותו הרגע, ובהתאם לכך תבחר את השאלה הבאה. וכך, אם הנבחן צדק בשאלה מסויימת, אזי השאלה הבאה תהיה קשה יותר, על מנת להתאימה לרמתו. ולעומת זאת, אם הנבחן טעה בשאלה מסויימת, אזי השאלה הבאה שיספק לו המחשב תהיה קלה יותר.  האדפטיביות במבחן מחושבת בעזרת אלגוריתם מיוחד המותאם למבחן זה.

מהלך המבחן

במבחן מוקצב זמן לכל שאלה בנפרד, ואין אפשרות לחזור אחורה לשאלות אותן פתרתם, או להתקדם קדימה לשאלות שבסוף הבחינה שעדיין לא פתרתם. במילים אחרות, מתן תשובה לפני תום הזמן המוקצב אינו מזכה בתוספת זמן בשאלות האחרות. וזאת כמובן בניגוד למבחן אמי"ר, בו אתם מקבלים מסגרת זמן של 20 דקות לפרק, אותה אתם יכולים לנצל לפי רצונכם - לחזור אחורה בשאלות, להתעכב זמן רב יותר על שאלה מסוימת על חשבון שאלות אחרות, וכדומה.

משך המבחן

מכיוון שהמבחן אדפטיבי, המחשב מאתר את רמת האנגלית של המועמד יחסית בקצרה, כך שכתוצאה מכך, המבחן הוא יחסית קצר. משך הזמן הממוצע למבחן אמי"רםר הוא כ-60 דקות ואולם, מסגרת הזמן במבחן הינה אישית וגמישה ואינה אחידה לכל הנבחנים. אם סיימתם את המבחן כולו לפני תום הזמן המקסימלי שמוקצב לכל השאלות, תוכלו לצאת קודם מחדר הבחינות. זאת, בשונה ממבחן אמי"ר, בו אתם צריכים להישאר בחדר הבחינה עד תום הזמן המוקצב למבחן. חשוב לדעת,

מבנה המבחן

בדומה למבחן אמי"ר, במבחן אמי"רם שאלות בשלושה סוגים שונים: השלמת משפטים, ניסוח מחדש והבנת הנקרא. כל השאלות הן שאלות אמריקאיות שבהן על הנבחן לבחור באפשרות הנכונה ביותר מבין ארבע אפשרויות. 

המבחן אינו מחולק לפרקים כמו מבחן אמי"ר, אולם השאלות מסודרות בשלושה מקבצים:

שאלות השלמת משפטים – לכל שאלה מוקצבות 2 דקות.

שאלות הבנת הנקרא – הזמן המוקצב לקריאת הקטע הוא 7 דקות, והזמן המוקצב לפתרון כל שאלה הוא 4 דקות.

שאלות ניסוח מחדש - לכל שאלה מוקצבות 4 דקות.

כיצד מזינים את התשובות הרצויות בבחינת אמי"ר"ם?

לכל שאלה במבחן אמי"רם מוצעות ארבע תשובות, והן מסומנות בספרות 1, 2, 3 ו-4. עליכם לבחור תשובה ולהקיש את מספרה בעזרת מקשי הספרות. מספר התשובה שבחרת יוצג בתחתית המסך. כדי לאשר את בחירתכם עליכם להקיש על המקש Enter. כל עוד לא הקשתם על המקש Enter, תוכלו להתחרט ולשנות את התשובה. כדי לשנות תשובה עליכם פשוט להקיש את מספר התשובה הרצויה. המספר החדש יופיע בתחתית המסך במקום מספר התשובה הקודמת. בכדי לגלול למטה או למעלה את קטע הבנת הנקרא ניתו להשתמש בחיצים.

תיקון התשובות במבחן

במבחן אמי"רם, לאחר שסימנתם תשובה באמצעות מקש האנטר, לא תוכלו לשנות אותה ולכן, סמנו את התשובה רק שאתם בטוחים בכך (אבל כמובן אל תשאירו תשובה ללא פתרון).

ציון המבחן

הציון במבחן אמי"ר"ם נע בין 50 ל-150, בדומה לציון בחלק אנגלית בפסיכומטרי. ציון של 134 ומעלה מקנה פטור מלימודי חובה באנגלית במהלך התואר.

 

X