רוצה לשמוע עוד על מבחן אמי"ר?
שם מלא לא תקין
טלפון לא תקין

פטור באנגלית

איך משיגים את הפטור באנגלית? מה הציונים הנדרשים לקבלת הפטור באנגלית? ואיך זה קשור למבחן האמי"ר?

מבחן אמי"ר מהווה מבחן מדד ליכולות האנגלית שלכם, כאשר לפי הציון שלכם במבחן אמי"ר או בחלק האנגלית בפסיכומטרי, אתם תקבלו שיבוץ לקורסי אנגלית מתאימים לרמתכם אם תזדקקו לכך כאשר תתחילו ללמוד לתואר ראשון באחד מהמוסדות השונים להשכלה גבוהה.

מהם הציונים הנדרשים על מנת לקבל פטור באנגלית?

פטור באנגלית עם קידום אמיבמבחן הפסיכומטרי על מנת לקבל פטור מאנגלית מלא יש להוציא ציון של 134 ומעלה מתוך 150 נקודות אפשריות, כאשר מספר קורסי האנגלית שתלמדו במוסד להשכלה גבוהה אליו תיגשו תלוי בציון שלכם, ולא רק בשאלה האם קיבלתם את הפטור המיוחל. ציון גבוה וקרוב לפטור ל-134 בחלק האנגלית של הפסיכומטרי יוכל לעזור לכם גם אם לא תקבלו את הפטור המלא, תאלצו לגשת רק למספר קורסים קטן.

חשוב לזכור שהאוניברסיטאות השונות מחייבות את הסטודנטים לסיים את לימודי האנגלית שלהם בשנה הראשונה, ולכן מאוד מומלץ לנסות לסיים עם הפטור באנגלית עוד לפני האוניברסיטה ולא בעזרת קורסים באנגלית בלימודים, שיכולים להכביד על מערכת השעות העמוסה שלכם בשנה הראשונה ללימודים. פטור מאנגלית יסייע לכם בהמשך דרככם האקדמית ולא רק במהלך לימודי התואר הראשון, שכן לא רק שתוכלו לקרוא חומרים אקדמיים באנגלית, אלא גם אם תבחרו להמשיך לעבר לימודים מתקדמים של תואר שני או תואר שלישי, הרי שהפטור באנגלית יסייע לכם להתקבל למוסדות הלימוד השונים ואחוזי ההצלחה שלכם בתחומים המחקריים יעלו.

מבחן אמי"ר / מבחן אמי"ר"ם

בכדי להשיג את הפטור באנגלית על ידי מבחן אמי"ר יש להשיג ציון של 234 נקודות ומעלה, ובמבחן אמי"ר"ם (מבחן אמי"ר ממוחשב) יש להשיג את הציון 134, כמו בפרק הפסיכומטרי. אם השגתם ציון נמוך מ-200 במבחן אמי"ר או 100 בחלק האנגלית בפסיכומטרי או במבחן אמי"ר"ם, יש לבדוק לגבי תנאי הסף של המוסד האקדמי שאליו ניגשתם, ישנם מוסדות שדורשים ציון מינימום לכניסה לפקולטות השונות.

קורסי אנגלית באוניברסיטה אינם נכללים בממוצע הציונים שלכם, והם מכילים בדרך כלל מבחני אמצע וסוף סמסטר והעברת פרנזטציה בפני התלמידים בקורס האנגלית.

נושאים נוספים שיכולים לעניין אותכם:

X